Casetop – netbookový dock pro libovolný chytrý telefon

0

caseTop

Pokusů o využití silného hardwaru mobilních telefonů v tabletových nebo dokonce netbookových docích tady bylo již několik. Vedle obligátní řady PadFone si můžeme vzpomenout třeba na již ukončený projekt Motorola webtopů nebo na nedávné vize Canonicalu o jednotném Ubuntu pro telefony i velké počítače. A teď k nim s trochou štěstí přibude pokus další, sice trochu jednodušší a pouze na hardware orientovaný, ale zas s o to větší šancí na úspěch – Casetop.

Jak jsem již předestřel výše, tak Casetop si na rozdíl od pokusů Motoroly nebu Ubuntu neklade za cíl upravovat software, ale pouze přinést kvalitní dock s větší obrazovkou, plnohodnotnou QWERTY klávesnicí a přídavnou baterií pro v podstatě jakýkoliv současný či budoucí telefon nebo i menší tablet.

Jde tak v podstatě pouze o 11.1‘‘ HD (1280×800) displej spojený s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí, 56 Watthodinovou baterií (ekvivalentní 6 článkové Lenovo), stereo reproduktory a sadou portů zahrnujících velké HDMI, microUSB kombinované s MHL, 3.5 milimetrový jack a plnohodnotné USB s možností neustálého napájení.

Právě nesporná jednoduchost by měla být jednou z největších výhod zařízení. Vzhledem k použití standardních portů a absenci jakýchkoliv rozsáhlejších softwarových vložek, které by třeba upravovali rozhraní z telefonů pro větší obrazovky, totiž tvůrci počítají s tím, že Casetop nezastará spolu s aktuálními telefony po jednom nebo dvou letech, ale vydrží i pro vaše další telefony třeba celou dekádu.

Dlouhé výdrži by měla být přizpůsobena také výrobní kvalita. Autor projektu konkrétně slibuje nejen použití těch nejkvalitnějších polykarbonátů, ale také snadnou možnost Casetop rozebrat a případně vyměnit jen tu jednu rozbitou část.

Samozřejmě je tu stále poměrně hodně neznámých, třeba jak velké budou problémy s nejednotným umístěním portů na jednotlivých telefonech, projekt ale rozhodně nevedou amatéři a osobně tak pevně věřím tomu, že vše vyřeší. Určitou záruku pak představuje spolupráce s tvůrci nesmírně úspěšných hodinek Pebble.

Pokud tak máte 250 dolarů nazbyt, tak rozhodně neváhejte a projektu přispějte na Kickstarteru. Pokud se totiž podaří vybrat dostatek peněz, tak z toho budou nakonec těžit všichni. V případě překročení základní mety, která je na 300 000 dolarech, o 200 000 dolarů, je v plánu výměna HD panelů za FullHD (1920×1200) bez zvýšení ceny a na metě 3 milionů dokonce i doteková vrstva nahrazující ne-úplně ideální využití připojeného telefonu jako touchpadu.

caseTOP_3

caseTOP_2

caseTOP_1

Zdroj: Kickstarter

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here