Budou brzy všechna „superauta“ hybridní? McLaren slibuje, že polovina všech jejich aut bude hybridní do šesti let!

0

McLaren P1McLaren je synonymem pro vysoce výkonné vozy, které žerou hodně benzínu, proto je nejčastěji vlastní ropní magnáti. Je jasné, že lidé, kteří si mohou tohle superauto pořídit, se o ceny pohonných hmot vůbec zajímat nemusí. Tvůrci tohoto supersportu chtějí nicméně držet krok s dobou a mají v plánu vyrábět vozy, které jsou šetrnější k životnímu prostředí, což je hlavní důvod toho, proč jsme svědky neustálého vylepšování v oblasti hybridních technologií, a to zejména u vysoce výkonných vozů. McLaren má poměrně ambiciózní cíl a chce, aby byla do šesti let téměř polovina všech jejich vozů hybridních.

Výkonný ředitel McLarenu Mike Flewitt řekl, že se společnost chystá vyvinout novou pohonnou jednotku speciálně pro hybridní vozy a dodal: „Do roku 2022, bude mít více než polovina našich vozů hybridní pohon“.

Řekl také, že hybridní automobily budou mít několik výhod, například v podobě většího pohodlí, ale také potvrdil, že nové pohonné ústrojí bude dodržovat přísná pravidla McLarenu, jako je uspořádání s motorem uprostřed a využití uhlíkové architektury.

Flewitt zastává názor, že jediným možným způsobem, jak vyrábět supersporty, které budou splňovat stále přísnější emisní limity je vývoj lepších hybridních pohonných jednotek. McLaren již vytvořil vysoce výkonný hybrid P1, takže fanoušci společnosti si nemusejí dělat starosti, jelikož automobily budou bezesporu stále ohromně výkonné a rychlé.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here