Budeme telefon odemykat novým způsobem? Apple připravuje revoluční novinku!

0

Izraelská firma Realface se stala novou akvizicí ze strany Applu. Společnost, jenž se zabývá technologií rozpoznávání tváří, vytvořila produkt, který by již u příštích iPhonů mohl nahradit senzor Touch ID. Apple tedy nejspíš počítá s odstraněním Home buttonu, aby mohl být displej rozšířen ke spodní hraně.


RealFace


 

Izraelský magazín Calcalist přišel s informací, že Apple koupil firmu Realface se zaměřením na vyvíjení technologií rozpoznávání obličejů. Americký gigant přišel s koupí ve chvíli, kdy koluje mnoho informací o tom, že v další generaci iPhonu se pro úsporu místa na přední straně počítá s odstraněním domovského tlačítka se senzorem Touch ID a odemykání bude tedy na bázi rozpoznávání tváře uživatele.

 

iPhone 8, jenž by měl být v září představen jako nový model veleúspěšné série smartphonu, se má rozloučit s velkými rámečky kolem displeji a také nahradit místo po odstranění tlačítka Home. Kolujou i spekulace, že by si Apple dovolil zabudovat čtečku otisků prstů přímo do displeje nebo dokonce by si každý z těchto dvou našel své místo zvlášť.

 

Technologická společnost Realface, která se do hledáčku Applu dostala již pár měsíců po svém založení v roce 2014, zaměstnává desítku lidí a mezi její aplikace může zařadit např. počin Pickeez, jenž dokáže projít sociální sítě daného uživatele a vybrat ten nejlepší profilový obrázek.

Zdroj: mobilenet.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here