Brýle Vuzix – konkurence Google Glasses?

1

Google Glasses si určitě každý pamatuje z červnového Google I/O 2012. Jednalo se o zajímavý koncept, který má do našeho života přinést tzv. rozšířenou realitu. Na CESu se ovšem Google dočkal konkurence – staly se jí brýle Vuzix, které budou pracovat na podobném konceptu.

Brýle by měly dle prvních informací komunikovat s vašim smartphonem pomocí Bluetooth a informace následně zobrazovat na barevném WQVGA displayi. Co se týče hardware, brýle budou mít v sobě procesor OMAP, 1GB RAM a 4GB interní paměti. Také budou umět natáčet video v 1080p.

Vuzix si ale moc s vyvíjením vlastního systému velkou hlavu nedělá. Jako operační systém totiž pro své brýle použije Android ve verzi 4.0 (Ice Cream Sandwich), který mírně upraví pro zobrazování informací na brýlích.

Nejdůležitější je ale zpráva, kdy se tyto brýle dostanou na trh. Mluví se ještě o roce 2013 a dostupné by měly být za cenu okolo 500 dolarů (9900 Kč). Pokud se dodrží rok 2013 a udávaná cena, tak brýle Vuzix budou nejen levnější, ale dostanou se i na trh dříve, než Google Glasses.

 

Zdroj: ta

1 komentář

  1. Škoda, že nie Android 4.2, budú mi chýbať Widgety na uzamknutej obrazovke, ak vôbec nejaká bude muhehehe /Mark/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here