Boty, které dokážou nabíjet váš telefon

4

Naše těla dokážou vyrábět a používat velké množství energie, která by mohla jít do lepších míst – například do Android telefonů. Toto tvrzení má 24 letý mladík se jménem Anthony Mutua, který pochází z Keni. Tento mladík totiž vyvinul ultratenký krystalový čip, kterým dokážeme nabíjet mobilní telefony. Mladý vynálezce nyní přemlouvá velké společnosti, aby vytvořily alespoň malou sérii s tímto čipem v podrážce – nejspíše se tedy takovýchto bot dočkáme velice brzy.

Čip, který se bude moct vložit do „obyčejné“ boty, dokáže vyrábět elektřinu, kterou pak můžete využít dvěma způsoby. Tím jedním je, že pomocí tenkého kabelu potáhnete kabel do vaší kapsy – tím budete nabíjet tedy telefon. Druhý způsob je, že pokud by Vám kabel například při běhání zavazel, energii můžete ukládat do čipu v botě. Telefon tedy můžete nabít bez nabíječky ihned po té, co dokončíte Váš běh, či jinou aktivitu.

Mutua, vynálezce technologie se nyní bude snažit o to, aby se boty implantovaným čipem dostaly co nejdříve mezi obyčejné lidi a to zejména kvůli tomu, že by všem odpadla potřeba elektrické zásuvky. Bohužel se nepodařilo zjistit, jestli čip dokáže nabíjet pouze chytrý telefon, nebo i „obyčejný“ telefon. Matua ale prohlásil, že tento čip dokáže nabíjet několik zařízení současně.

Čip by měl jít vložit do každé boty, s výjimkou pantoflí, které mají nízkou podrážku. Vynálezce také ujišťuje o tom, že čip nezhorší pohodlnost vašich bot – budou stejně pohodlné jako je máte teď. Také se nemusíte strachovat, že při výměně bot budete muset měnit i čip – čip bude zcela přenosný na jakoukoliv botu.

Národní rada pro vědu a technologie v Keni vložila do projektu 6000 dolarů (slíbila další finanční pomoc), aby Mutua mohl zahájit sériovou výrobu. Již ze začátku mladý vynálezce počítá s tím, že bude exportovat i mimo Keňu.

Čip by se měl začít prodávat za cenu 46 dolarů, což je tato cena velice příznivá na to, že se o čip nikdo nesnažil dříve, a čip byl vynalezen v Africe. K čipu dostanete taky 30 měsíců záruku.

Zdroj: Androidauthority.com

4 KOMENTÁŘE

  1. Zajimave, jsem zvedavy jestli se to uchyti 🙂
    Jinak hezke slovo zavazel, pro vetsina lidi by asi napsala prekazel 🙂

    • Taky mě tento koncept velice zajímá. Dávám tomu za sebe palec nahoru, neboť toto je jeden ze způsobů, jak se zbavit nabíječky a nabít si telefon. Až to bude na trhu, budu hodně zvažovat o koupi, neboť jsem docela hodně v terénu a v telefonu požívám navigaci.

      K tomu slovu – překážel mě v době psaní článku nenapadlo 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here