Bluetooth 5 se blíží s větším dosahem a vyšší rychlostí při nízké spotřebě energie

0

BluetoothBluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG) je v současné době zcela vytíženo prací na další generaci bezdrátového přenosového standardu. Bude se nazývat Bluetooth 5 a podle výkonného ředitele Special Interest Group Marka Powella ho společnost oficiálně představí již 16. června.

Bluetooth 5 s sebou přinese ve srovnání se současnými standarty dvakrát větší dosah a čtyřikrát vyšší rychlost pro nízkoenergetické (LE) přenosy. Kromě toho přinese nová verze také nové významné funkce týkající se poskytování relevantních informací o navigace. To znamená, že Bluetooth 5 by nám mohlo například pomáhat při navigaci v budovách, které by byly nějakým způsobem zmapované a pokryté právě sítí Bluetooth 5, díky čemuž bychom se už nemuseli ztrácet třeba v obchodních domech. Dále by to také mohlo znamenat, že na nás budou přes Bluetooth cílit třeba reklamy.

Všechny podrobnosti budou odhaleny na speciální Londýnské mediální akci již příští čtvrtek a my se samozřejmě budeme snažit Vám o všem podat zprávu.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here