Bezpečnostní chyba umožňuje odemknout Sony Xperii Z i bez znalosti hesla [video]

3

sony xperia z real

Za posledních několik týdnů se objevila další bezpečnostní chyba, která umožňuje případnému útočníkovi překonat zámek obrazovky i pokud nezná heslo či dotykové gesto. Problém se tentokrát objevil u Sony Xperie Z, tedy vlajkové lodi japonského výrobce.

Celý proces je poměrně jednoduchý a nevyžaduje žádné zvláštní technologické znalosti. Na odemykací obrazovce stačí kliknout na tlačítko pro tísňové volání a místo telefonního čísla zadat následující kód: *#*#7378423#*#*. Mělo by dojít k načtení servisního menu, kde přejděte do Service Tests – NFC a poté klikněte na NFC Diag Test. Po dokončení testu, který trvá maximálně několik sekund, dojde k zobrazení výsledků. Nyní stačí jen kliknout na domovské tlačítko a dostanete se na hlavní obrazovku vašeho smartphonu.

Samozřejmě, že riziko zneužitelnosti této chyby je poměrně malé, ale ani přesto by podobný problém neměl u smartphonů objevovat. Chyba je o to nepříjemnější, že jde o vlajkový model Sony.

Navíc nejde o jediný problém, se kterým se Xperia Z v poslední době potýkala. Mnoho uživatelů se setkalo s tzv. náhlou smrtí, tedy neočekávaným vypnutím a následnou nemožností opětovného zapnutí smartphonu. Sony však poměrně rychle vydalo softwarovou aktualizaci, která tento problém řeší.

zdroj: androidgyan

3 KOMENTÁŘE

  1. Testoval jsem uvedený postup na Acro S a dostal jsem se jen zpátky na obrazovku vyžadující zadání hesla. Takže XPeria Acro S je v tomto směru bezpečná…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here