Beautiful Widgets slaví – jakožto první placená aplikace dosáhla 1 milionu zakoupení

2

Kromě, a z části také díky, Googlu má v dnešních dnech proč slavit také firma LevelUp Studio stojící za populárními widgety Beautiful Widgets. Tato aplikace totiž, jakožto první placená v historii Android marketu, pokořila magickou hranici 1 000 000 placených stažení a tedy nákupů.

Současně s tím vydala firma oslavné prohlášení odtajňující další zajímavá čísla, jako například počet aktualizací – 121, počet stažených skinů za měsíc – 1,3 milionů a celkový počet dostupných skinů – 1109.

Ačkoliv jde tedy o na první pohled pozitivní zprávu, tak si je třeba uvědomit, že nemálo z nákupů bylo provedenou v posledních pár dnech a to jen a pouze díky tomu, že byla aplikace nabízena za pouhých $0.10, tedy necelé 2 koruny. Pokud spolu s tím navíc vezmeme v úvahu kolik je uživatelů marketu a jak dobře se stahují neplacené aplikace, tak znovu dospějeme ke zjištění, že placeným aplikacím na Android marketu se prosté dobře nedaří.

Na druhou stranu, třeba právě dnešní pokoření milionu placených stažení nezůstane dlouho samo a situace se časem zlepší i pro ostatní placené aplikace.

Zdroj: phandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here