BBM je nyní dostupný i pro smartphony s Gingerbreadem

0

Minulý měsíc Blackberry oznámilo, že nabídne populární chatovací službu BlackBerry Messenger (BBM) pro uživatele Androidu ve verzi 2.3.x, nebo-li Gingerbread. S onou verzí se již můžeme setkat v Google Play, kde je dostupná ke stažení.

BBM

Jak BlackBerry správně podotklo, 20% uživatelů stále Gingerbread používá – možno ověřit zde. Jedná se tedy o natolik velkou skupinu, kterou nelze opomíjet, protože v ní může být mnoho potencionálních zájemců, kteří se do služby zapojí. Poslední upgrade přinesl mnoho významných funkcí, jako bylo zavedení diskuzních skupin pro jednotlivá odvětví, které můžete dle libosti vytvářet, ale také přibyly nové emoticons, jejichž počet se tak zastavil na čísle 200.

Nesmíme také zapomenout na možnost volat přes zmíněnou aplikaci. Je vhodné zmínit i podporu Glympse, díky kterému odešlete svou současnou polohu. Jako příklad se uvádí užití v případě pozdního příchodu na schůzku. Odesláním polohy druhou osobu informujete o tom, že pozdě dorazíte a za jak dlouho se na místo schůzky pravděpodobně dostanete. Je možno nastavit časový limit, po který bude vaše poloha viditelná ostatním uživatelům, přičemž po jeho expiraci se stanete zase neviditelnými, pokud hovoříme o virtuální viditelnosti polohy.

BlackBerry Messenger je tedy dostupný jak pro uživatele Androidu ve verzi 4.0 a vyšší, nyní také pro 2.3.x Gingerbread. BlackBerry však nezapomíná ani na uživatele ostatních systému a tak vedle mateřského BlackBerry systému přináší podporu i pro Windows Phone a iOS.

Zdroj: Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here