Baldur’s Gate Enhanced Edition by mohla přijít i pro Android

4

Pokud alespoň trochu sledujete herní scénu, tak jste si museli v posledních týdnech zajisté všimnout, že byla oznámena přepracovaná verze (Enhanced Edition) dvojice legendárních RPG od neméně legendární firmy od Bioware, Baldur’s Gate a Baldur’s Gate II.

Poměrně překvapivé však bylo, že kromě počítačů se měla dostat i na jablečné tablety s iOS, o Androidu však nepadlo ani slovo. A to jednomu fanouškovi nedalo spát, rozhodl se tak, že vývojářům napíše email a zeptá se, jestli by se to nemohlo třeba ještě změnit.

Jak si usmyslel, tak také učinil. A co více, bylo mu odpovězeno, že i o této variantě se uvažuje a, že rozhodně není ještě nic zavrhnuto.

Zda se tak dočkáme Baldurů i na tabletech s Androidem není zatím stále jisté, i tak ale máme alespoň nějakou naději, což je rozhodně více než jsme měli kdy dříve. A i kdyby to náhodou stejně nevyšlo, tak si můžeme vždycky Baldury zahrát na neoficiálním portu enginu hry s názvem GemRB.

zdroj: droidgamers

4 KOMENTÁŘE

  1. Wow, diky za tip na GemRB. Netusil som, ze nieco take existuje. Este emulator na Fallout 1, 2 a beriem rok dovolenku 😀

  2. Momentálně čekám na ASUS Infinity, ale po tomhle oznámení, že vyjde jen pro iPady a bez jakékoliv informace o Androidu, sem sebou málem sekl. (a téměř jsem bežel pro ten nový iPad)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here