Až 84 % vývojářů bude v příštím roce tvořit pro Android

1

Vývojáři mobilních aplikací jsou pro určitou platformu velmi důležití. Byť se to na první pohled možná nezdá. Právě oni mnohdy rozhodují více o tom, na kolik se stane platforma oblíbená a rozšířená, než samotná společnost, která za ní stojí. Uživatelé si totiž svůj operační systém z velké míry volí právě kvůli dostupnosti aplikací a her. Samozřejmě, u chytrých telefonů se není čemu divit, neboť by potom přišli o jednu z jejich předností.

platformy

Strategy Analytics zveřejnila zajímavou studii, kde se dotázala více než 1 600 vývojářů, jaké platformě dají v příštím roce přednost. Největší počet respondentů údajně odpověděl, že Android je jasnou volbou. To je velmi zajímavé, protože často vede právě konkurenční iOS. Ten však v této studii zaostává o několik procent. Pro iOS se v roce 2014 rozhodne jen 68 procent vývojářů.

Android si tak už dlouho buduje velmi pevnou základnu. Jedním z důvodů, proč dávají Androidu letos vývojáři přednost by mohl být až 81 procentní tržní podíl.

Už poměrně dlouho se na třetí příčce mobilních OS drží Windows Phone, který sesadil stále se propadající Blackberry. Právě pro Windows Phone bude programovat až 32 % vývojářů. Blackberry kleslo k deseti procentům, stejný počet procent ve statistice získal i nový Firefox OS.

zdroj: strategyanalytics

1 komentář

  1. no tak jestli sečtení světle modrých sloupců mi dá 100%, tak sečtení tmavě modrých mi dá rozhodně daleko víc…. takže ten graf je trochu přitažený za vlasy. navíc jak může mít např minulý rok Android 78% a iOS 55%? to už samo od sebe je 132% … a jelikož jsou procenta max 100%, tak neodpovídá ani tohle…. nejsem puntičkář, ale tenhle graf jsou prostě barevné schody, které jen křičí: „všechno roste! jsme na tom dobře“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here