ASUS Chromebox se začne prodávat již 14. března

0

ASUS Chromebox je kompaktním počítačem s operačním systémem Chrome OS od Googlu. Výrobce ho oficiálně představil na začátku února, o čemž jsme vás informovali. Nyní se na veřejnost dostala i informace, kdy se ASUS Chromebox objeví na trhu. Zahájení prodeje se datuje k 14. března letošního roku.

Asus Chromebox

ASUS Chromebox je vybaven dvoujádrovým procesorem Intel Celeron 2955U (Core i3) s frekvencí 1,4 GHz, kterému bude sekundovat 2GB operační paměť. Uvnitř nalezneme 16 GB SSD, kdy se o potřebnou vyšší kapacitu postará 100 GB na úložišti Google Drive. Nechybí podpora Wi-Fi 802.11 a/b/gn, Bluetooth 4.0, SD karet a ani port USB 3.0.

Na tento model nebude spuštěn předprodej. Na trh se později objeví i verze s Core i7, což bude jistě zajímavější varianta pro náročnější uživatele. Informace o její dostupnosti prozatím nejsou. ASUS Chromebox se začne prodávat za cenu od 180 dolarů, tedy v přepočtu od 3700 korun. Prozatím se předpokládá, že se tohoto kompaktního počítače oficiální cestou v České republice nedočkáme.

Zdroj: AndroidAuthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here