AR Drone 3.0 Bebop – nová revoluční verze oblíbené kvadrokoptéry

0

Parrot 3_0

 

Společnost Parrot představila třetí verzi svého oblíbeného AR Drona, tentokráte nese přívlastek Bebop. Oproti předchozí generaci nová verze přináší řadu inovací a nových možností. Předně byla vylepšena kamera, která je nově vybavena 14 MPx snímačem, jenž je doplněn o čočku rybího oka jenž umožňuje pořídit až 180° záběry. Nově se bude dát ovládat dron na vzdálenost 2 km (pouze s ovladačem SkyController), bohužel se příliš nepodařilo prodloužit čas letu, který je opět velmi malý a to 12 minut při plném nabití.  Opět nechybí komunikace se zařízením pomocí Wi-Fi na frekvencích 2,4GHz a 5 GHz. Nově také ve výbavě dronu přibyl GNSS čip (GPS,GLONASS,GALILEO), který dokáže při ztrátě signálu navigovat Bebop zpět do dosahu vysílače.

Parrot 3 Parrot 3_1

Díky nové kameře můžete nejen natáčet úchvatná videa, ale také nově  si můžete vychutnat pohled z kvadrokoptéry ve speciálních brýlích Oculus Rift. Jenž Vás přenesou na křídla drona a vy si tak budete moci vychutnat živý virtuální pohled na zemi, nebo se jen tak proletět v oblacích. Vyjma těchto brýlí můžete nově využít pro ovládání  speciální ovladač SkyController,  díky kterému budete moci obsluhovat kvadrokoptéru ještě s větším citem. Navíc díky zabudovaným anténám dokáže ovládat přístroj do vzdálenosti ctihodných 2 km.

Parrot 3_0 ovladac Parrot 3_2

Podle prvních informací bude AR Drone 3.0 Bebop dostupný před letošními Vánocemi ve dvou verzích a stát by měla o něco více než předchozí verze tzn. více než 300 dolarů (cca 6000 kč).

http://www.youtube.com/watch?v=6ZdSMAG90Rs

Zdroj: techcrunch.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here