Apple získá od Samsungu dalších 290 miliónů dolarů jako odškodnění za porušení patentů

0

Samsung vs AppleV posledních týdnech probíhalo soudní líčení týkající se sporu mezi společnostmi Apple a Samsung. Právě technologický gigant s nakousnutým jablíčkem v logu podal žalobu proti svému konkurentovi, který porušuje několik jeho patentů v chytrých telefonech.

Jedná se o obnovené řízení, přičemž první výrok z minulého roku znamenal pokutu ve výši 1,05 miliardy dolarů pro společnost Samsung. V letošním roce soudkyně Lucy Kohová rozhodla o nové částce, která dosahovala „pouze“ 600 miliónů dolarů. Nařídila také provést nové soudní líčení, které by se týkalo zbývající částky.

Samsung zkopíroval Apple, měl by proto platit

Právníci Applu požadovali 380 miliónů dolarů. V minulém týdnu se účastnil jako svědek i Phil Schiller, vedoucí marketingu společnosti Apple, podle kterého Samsung americkou technologickou firmu zkopíroval. Nynější smartphony od jihokorejského giganta jsou prý velmi podobné iPhonu. Díky tomu je pro firmu s nakousnutým jablíčkem mnohem těžší v nynější době získat nové zákazníky, jelikož mohou produkty od Samsungu a Applu snadno zaměnit.

Zástupci ze Samsungu se bránili slovy, že celkový zisk firmy nebyl tak vysoký. Odůvodnili to tím, že jejich společnost využívá zcela jiného a dražšího marketingu, proto by výsledné odškodnění mělo být nižší. Konkrétně se zástupci Samsungu zmiňovali o 52 miliónech dolarů.

Konečný verdikt Samsung nepotěšil a zvažuje odvolání

Konečná částka, která má navýšit původních 600 miliónů, byla stanovena na 290 miliónů dolarů. Celkem tak má Samsung americké firmě zaplatit odškodné za porušování patentů ve svých mobilních telefonech ve výši 890 miliónů dolarů, tedy o 115 miliónů dolarů méně, než činil první rozsudek. Předpokládá se, že se zástupci Samsungu proti rozsudku odvolají.

Zdroj: AndroidPolice a TheAppleLounge

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here