Apple zatím neuspěl, Amazon může používat název „Appstore“

1

V březnu podal Apple žalobu na Amazon kvůli názvu Appstore pro obchod s aplikacemi pro Android. Apple totiž začal už dříve používat podobný název App Store pro svůj vlastní obchod s aplikacemi pro operační systém iOS a má ho zaregistrovaný jako obchodní známku. Amazon údajně zasahuje Applu do jeho práva na duševní vlastnictví.

A protože Apple předpokládal, že soudní spor bude trvat delší dobu, snažila se společnost předtím dosáhnout alespoň předběžného opatření. Pokud by uspěla, musela by se obžalovaná společnost zdržet poškozujícího jednání do té doby, než soud pravomocně rozhodne. Znamenalo by to tedy, že Amazon by po dobu soudního sporu nesměl používat název Appstore. Americký soud ale tuto žádost pro nedostatek odůvodnění zamítl.

Amazon argumentoval, podobně jako před nedávnem Microsoft, že App Store je velmi obecný pojem, na který nelze mít výhradní právo. Soud ale nakonec žádost o předběžné opatření zamítl z jiného důvodu: daný název Appstore totiž údajně nezpůsobuje nebezpečí záměny s názvem obchodu od Applu a tedy ani možnost těžit z této podobnosti nějaké výhody. Definitivní výsledek ale budeme znát až po konci soudního sporu.

zdroj: ti

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here