Apple zaplatil za album U2 více než 100 milionů dolarů

0

Když Apple během své úterní keynote představil nové iPhony a Apple Watch, nikdo jsme nečekali, že nás čeká ještě něco dalšího. Překvapení to ovšem bylo příjemné a udělalo radost zejména fanouškům kvalitní rockové muziky. Díky desetileté spolupráci s irskou skupinou U2 jablečná společnost na samém závěru své tiskové konference rozdala všem uživatelům iTunes nové album Sounds of Innocence zcela zdarma.

U2 song of innocenceZdarma to však bylo jen pro nás a ne pro Apple. Ta částku oficiálně nezveřejnila, už nyní je ale téměř jisté, že náklady na poskytnutí celého zbrusu nového alba zdarma a s tím spojená propagace se vyšplhaly na více než 100 milionů amerických dolarů.

youtu.be/nXJz3C12bWs

Stále není zřejmé, proč se kalifornský gigant k něčemu takovému odhodlal a co přesně si od tohoto činu vlastně slibuje. Každopádně pokud chcete necelých 50 minut nových songů U2 poslouchat i jindy, není nic jednoduššího, než si stažené skladby přesunout do svého mobilu s libovolným operačním systémem nebo nahrát do Google Play Music.

 

Zdroj: theverge

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here