Apple uspěl u soudu: Samsung Galaxy Tab 7.7 se nesmí prodávat v Evropě

5

Soud v německém Düsseldorfu dnes rozhodl ve prospěch Applu, který žaloval Samsung. Design Galaxy Tabu 7.7 je totiž podle amerického výrobce příliš podobný designu iPadu.

Samsung Galaxy Tab 7.7
Samsung Galaxy Tab 7.7

První problémy s tímto tabletem se objevily už minulý rok v září, kdy jej Samsung musel na žádost Applu odstranit z veletrhu IFA 2011 v Berlíně. A i dnes je problémem design hran a zadní strany zařízení, které se příliš podobají iPadu. Soud proto zakázal prodej Samsungu Galaxy Tab 7.7 na všech trzích v Evropské unii včetně České republiky. Jedinou vyjímkou je samotné Německo, kde se tablet nesmí prodávat už od loňského října.

Korejský výrobce je údajně rozhodnutím soudu zklamán a hodlá provést maximum, aby se tablet dostal k evropským zákazníkům. Rozhodnutí německého soudu je však konečné a nelze se proti němu odvolat.

Druhé rozhodnutí, které padlo u soudu v Düsseldorfu, ale už pro Apple není tolik pozitivní. Americká společnost totiž neuspěla se svou stížností na design Galaxy Tabu 10.1N, který se také podobá iPadu. Jde přitom o předělávku populárního Galaxy Tabu 10.1 „na míru Applu“, která je určena výhradně pro německý trh, kde má Samsung největší potíže s žalobami od jablečné společnosti.

5 KOMENTÁŘE

  1. já ho koupil, protože iPadu není podobný ani zbla…….Apple už umí jen podplácet soudy místo inovování……šak neboj, tvé úzké portfolio je vratké podnikání….až lidi zjistí, že za poloviční cenu mají 3x lepší přístroje, končíš 😛

  2. Nevím, v čem podstatném si jsou 7.7 a iPad podobné. Apple už asi neví, jak uškodit Samsungu, tak to dělá přes soudy. Je to směšné. Je to prostě jeho největší konkurent.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here