Apple u nové generace iPhonů nejspíš vymění nabíjecí konektory! S čím se v září setkáme?

1

Lightning konektor – to je něco, s čím se už u Apple zařízení, tedy hlavně iPhonů, setkáváme několik let a pro uživatelé těchto telefonů se jedná o srdcovku. Je to jedna z ikonických vlastností nejpopulárnější řady smartphonů na světě, ale i s tou se budeme muset po odstranění klasického tříapůlkového jacku rozloučit.


iphone-6-plus-lightning-1024x683


 

Podle deníku The Wall Street Journal má společnost s nakousnutým jablkem v logu tento rok upustit od známého konektoru Lightning, jenž byl vytvořen jen pro potřeby Applu v roce 2012 a stal se za pouhých necelých 5 let kultem. Nástupcem by měl být samozřejmě USB Type-C konektor, který se stává novým technologickým standardem a podle analýz se má do pěti let objevit ve většině mobilních zařízení. Apple ho již použil ve svých nejnovějších „MacBoocích“ a přidání do iPhonů se tím stává dost reálné, jelikož ho vedle skvělých technických vlastností můžete stejně jako Lightning zapojit z obou stran. Tato vlastnost chybí např. známénu microUSB konektoru, od kterého se také upouští.

 

Vedle toho by se měl USC Type-C objevit i přímo v adaptéru na druhém konci nabíjecího kabelu. Díky tomu byste si mohli své „jablíčka“ nabít i z nových Macbooků s touto zástrčkou.

 


macbook-air-12-retina-1


 

V jednom z nedávných článků jsme upozornili na akvizici Applu, jež tomuto americkému gigantovi zajistila technologii rozpoznávání tváře, která by se měla objevit právě v nových iPhonech a nahradit tak bezpečnostní čtečku otisků prstů – TouchID. Ta by se ale s tímto smartphonem nerozloučila jen tak, jelikož bychom přišli i o domovské tlačítko, se kterým byl iPhone před 10ti lety Stevem Jobsem představen, a to by bylo nahrazeno „funkční oblastí“ pod displejem.

 

Zdroj: Fontech.sk

1 komentář

  1. No a co na to výrobci příslušenství a redukcí, ti přijdou o tučné zisky! Kde si ty peníze vezmou??? Tento Aplíkuv čin ohrožuje americkou zaměstnanost :)))

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here