Apple prohrál, zákaz prodeje Samsungů v USA se nekoná

0

V Cupertinu se dnes asi slavit nebude. Soudkyně Lucy Koh zamítla žádost Applu na zákaz prodeje 23 produktů společnosti Samsung ve Spojených státech. Druhou šanci, kterou Apple dostal, aby prokázal, které tři patenty podle něj byly porušeny, využili jeho právníci evidentně špatně.

181191-galaxymegaiphone

Soudní spory mezi oběma rivaly se vedou již od poloviny roku 2011 a to nejen na půdě Spojených států. Řízení však ještě zcela nekončí. Příští měsíc by se měla odehrát další jednání, na kterých bude mimo jiné řešen například mobilní telefon Galaxy S3. Přesto, že se Apple zákazu nedočkal, může být tak celkem spokojen. V předchozím jednání získal pro porušení patentů odškodné ve výši 928,8 milionů dolarů. Vedle 640 milionů dolarů , které mu přiřkl soud, přispěla 290 miliony dolarů ještě porota.

V poslední době jsem mohli slyšet zvěsti o tom, že se výkonní ředitelé Applu a Samsungu sešli, aby zakopali válečnou sekeru a řešili případné další spory mimosoudní cestou. Schůzka se konala na území USA a nebyla ze strany jedné či druhé společnosti potvrzena. Jediné co mohlo o její existenci částečně vypovídat je fakt, že tiskový mluvčí Samsungu prohlásil, že „nemůže potvrdit, ani vyvrátit, že by se schůzka konala, k žádné dohodě mezi stranami však nedošlo“ (Pozn.: Volný překlad). Jak to vypadá, patentová válka nekončí a my se možná brzy dočkáme dalších sporů.

Zdroj: Cnet, Phonedog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here