Apple po Samsungu žádal 30 dolarů za každý telefon a 40 dolarů za každý tablet

8

 

Spor mezi Applem a Samsungem je v plném proudu a na světlo světa se proto dostávají některé zajímavé interní dokumenty.

Pro většinu čtenářů nebudou novinkou tzv. licenční poplatky, které musí někteří výrobci platit jiným za každé prodané zařízení využívající jejich patenty. Zveřejněný dokument z listopadu 2010 ukazuje, že Apple požadoval po Samsungu až 30 dolarů (612 Kč) za každý telefon s dotykovým displejem a až 40 dolarů (817 Kč) za každý tablet. Návrh také počítá s různými slevami a to například pokud jde o telefon s QWERTY klávesnicí nebo operačním systémem Windows Mobile.

Na internet se dostala také devadesátistránková prezentace, která popisuje některé z porušovaných patentů. Hned na začátku nalezneme několik zajímavých prohlášení:

 • Android rozsáhle využívá duševní vlastnictví Applu. Bez povolení Applu.
 • Android je vytvořen, aby vedl společnosti ke kopírování designu a strategie iPhonu.
 • To, že se Samsung rozhodl pro Android bez licence, podkopová vztah mezi Applem a Samsungem.
 • Patenty Applu využívají také operační systémy Bada a Symbian.

zdroj: ap

8 KOMENTÁŘE

   • To viem že platia microsoftu cca 10 dolačov za zariadenie, ale to že niekto niečo platí applu mi doteraz nebolo známe a to ma táto problematika zaujíma, preto sa čudujem že mi to uniklo.

    • Omlouvám se za trochu chybnou informaci. Apple sice poslal některým výrobcům návrh na licenční smlouvu, ale zatím nebylo potvrzeno, že by některý z výrobců na podmínky přistoupil. Vyloučeno to však není, protože často jde o tajné dokumenty, které společnosti nezveřejňují.

 1. Toto uz neni o nejakym patentu. Toto je cilene zastaveni konkurence a melo by to apple prijit hodne draho!uz kvuli takovymu hajzlovstvi bych si iphone nikdy nekoupil

 2. Osobně nechápu, proč do toho tahá Android? Je na každém výrobci jak si upraví OS k obrazu svému. Hold Samsung to přehnal a Apple z toho dělá telenovelu. Všichni víme že Jobs byl fanatik a m*g*r, který chtěl kvůli Androidu rozpoutat nukleární válku.

  Že někteří výrobci platí poplatky MS do všichni víme, ale taky to jsou relativně malé částky a né to co si chtěl nadiktovat Apple – prakticky trojnásobek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here