Apple objednalo dalších 60 miliónů OLED panelů od společnosti Samsung

0

Samsung-Galaxy-S7-Edge-front-facing-camera-840x515

Přesto, že Samsung stále soupeří s Apple, tak dělají spoustu věcí společně. V loňském roce si Apple objednal u Samsungu OLED panely pro nadcházející iPhone 8 za více než 100 miliónů. Ale zdá se, že toto stále nestačí. Apple prodává spoustu chytrých telefonů ročně a proto se rozhodl objednat spoustu dalších panelů. Podle zprávy si Apple objednal dalších 60 miliónů OLED panelů od společnosti Samsung. Celková hodnota této objednávky se odhaduje na zhruba $4.3 miliard.

Samsung je největší výrobce OLED panelů na světě, ty se nacházejí na zhruba 70% chytrých telefonech. Samsung doufá, že se zvýší prodej připravované série Galaxy S8 ve srovnání s předchozí sérií Galaxy S7 a proto by měl výrobu panelů zvýšit.

Poptávka po OLED panelech roste a firmy jsou ochotné je používat na svých smartphonech více, než kdysi. To proto, že jejich cena během několika let klesla a jsou levnější než výroba LCD panelů. Aby se zabránilo jejich nedostatku, výroba musí být zvýšená.

Samsung není samozřejmě jediným výrobcem OLED panelů na světě. LG tyto panely vyrábí také a údajně má zvýšenou výrobu, kvůli zvýšeným poptávkám. Navíc menší společnosti v Číně a Japonsku také investovaly do vývoje vlastních OLED panelů.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here