Apple nejspíš brzy otevře nové výrobní linky v Indii! Měli by si z něj vzít příklad i jiní výrobci?

0

Apple výrobní linky IndiePověsti o tom, že Apple otevře nové výrobní linky v Indii, nejsou zcela nové, ale nejnovější zprávy naznačují, že jednání mezi Foxconnem, což je největší výrobce společnosti z Cupertina a indickou vládou jsou již v pokročilém stadiu a dohoda je prý blízko k podpisu.

Zprávy říkají, že Foxconn chce v Indii odkoupit 1200 akrů pozemků a již má předběžně vybraných několik lokalit, ze kterých bude vybírat. Celkové náklady na projekt by se měly pohybovat někde kolem 10 miliard dolarů a výrobní jednotky, které budou exkluzivně pro výrobky značky Apple, by měly začít fungovat zhruba 18 měsíců po podepsání dohody s vládou.

Samozřejmě, není zatím nic oficiální, ale vzhledem k tomu, že pro indickou vládu je jednou z priorit nalákat do země investory, je rozumné předpokládat, že se brzy dočkáme iPhonů „Made in India“. Někteří výrobci již v Indii svou elektroniku vyrábějí, ale tomuto trhu stále jednoznačně vládne Čína, myslíte si proto, že by bylo dobré, kdyby své výrobní linky postupně umístilo do Indie více výrobců?

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here