Apple dosáhl malého vítězství: Samsung musí pozastavit prodej Galaxy Tabu 10.1 v Austrálii

2

Apple dosáhl prvního malého vítězství v patentové válce, kterou před nedávnem rozpoutal proti Samsungu. Podle vyjádření australského soudu totiž nesmí korejský výrobce až do skončení soudního sporu prodávat v zemi svůj nejnovější tablet Galaxy Tab 10.1.

Steven Burley, právník společnosti Apple, při soudu uvedl, že Samsung Galaxy Tab 10.1 porušuje 10 patentů společnosti Apple. Včetně „celkového dojmu z přístroje“ a technologie dotykového displeje.

Další vývoj bude záviset na vyjádření soudu, které by mohlo padnout už na konci srpna. Pokud vyhraje Samsung, bude prodej tabletů v Austrálii obnoven. V opačném případě nebude moct společnost Galaxy Tab 10.1 v zemi už nikdy prodávat. V případě úspěchu Applu by byla velmi pravděpodobná dohoda se Samsungem, který by musel například platit licenční poplatek za každý prodaný kus.

Spor mezi společnostmi začal v dubnu tohoto roku, kdy Apple žaloval Samsung v USA. Prohlašoval, že produkty řady Galaxy svým designem a technologiemi „otrocky“ napodobují iPad a iPhone.

Graf ceny produktu Samsung Galaxy Tab 10.1 P7510 poskytuje server Heureka.cz

zdroj: bloomberg

2 KOMENTÁŘE

  1. Takže dokud se nevyjádří soud nesmí se výrobek prodávat. Ale pokud soud rozhodne, že je Samsung nevinný tak mu ty ušlé zisky nikdo nevrátí heh?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here