Apple a jeho list změn, které musí Samsung provést aby se vyhl žalobám

24

Samsung vs apple

Pravděpodobně se mnou budete souhlasit, když řeknu, že některé právní kroky Applu, a abychom byli spravedliví, tak i Samsungu, občas nedávaly úplně smysl a mohly být snad i považované jako dětinské. Ode dneška ale budeme moci říci, že to vlastně nic nebylo.

Apple totiž poslal Samsungu seznam designových rad, z nichž alespoň některé by měl implementovat do svých dalších zařízení, aby jej Apple mohl přestat žalovat (poznámka: že je to od něj ale hezké). A rovnou mohu říci, že některé z nich svou absurditou překonávají snad úplně vše, co jsem do dnešního dne viděl.

Applem navrhované změny na telefonech od Samsungu (výběr a zesumírování těch nejlepších):

 • Jiná než černá přední strana telefonu.
 • Neobdélníkový tvar telefonu.
 • Nezakulacené rohy.
 • Displej nevycentrovaný vycentrovaný na přední straně a s viditelným oddělením od zbytku telefonu.
 • Nehorizontálně položený reproduktor.
 • Více designových prvků na přední straně.

Applem navrhované změny na tabletech (výběr nejlepšího):

 • Neobdélníkový tvar nebo nezakulacené rohy.
 • Tenký rámeček kolem displeje na přední straně.
 • Neúplně rovná přední strana.
 • Tlustší profil tabletu.
 • Více designových prvků na tabletu.

Pokud by tak měl Samsung Applu opravdu vyhovět, tak bychom se asi dočkali vpředu růžového telefonu trojúhelníkového tvaru řezajícího do ruky svými ostrými hranami, jehož displej by byl pokud možno vystouplý a kulatý.

Tablet by byl naopak tlustý, možná dokonce válcovitý s pokud možno co nejvíce krásnými vystouplými designovými prvky vpředu a zvlněným krycím sklem.

Nakonec snad mohu jen říci, že je mi opravdu smutno, že tuto zprávu nemohu zařadit do kategorie humor, jako vtip či apríl by to totiž bylo naprosto dokonalé.

Zdroj: The Verge

24 KOMENTÁŘE

 1. Co jiného říci: Debil**é… Ješté že už je Jobs v pekle… ostatní by mohli dostat rozum… Apple je ZLO…

 2. Jimmy: uvědomte si prosím, že i Jobs byl jenom človděk. Taky Apple nemusím, ale Jobs byl charizmatický člověk, jen s technologií zaspával dobu.
  Ps: divím se administrátorům, že Váš konentář pustili do éteru.

  A k článku. No, co na to říct, z obou stran je to směšné, ale tím líp pro trh. Výrobci se budou muset víc snažit, aby zaujali a neměli přitom na krku žaloby konkurence (ať už oprávněné, nebo ne)

  • Komentář jsme trochu upravili a upřímně, raději bych ho i smazal. Na druhou stranu věřím, že ostatní si to dokáží přebrat po svém a nebude jim to tak vadit.

 3. LOGIKA !! keby samsung nekopíroval iPad a iPhone tak by mal svätý pokoj a nemusel by riešiť takéto hovadiny 😀

  • tak LOGIKA !! ti koukám moc neříká 😀 To je jako kdyby třeba Ford požadoval po ostatních výrobcích automobilů aby neměli kulatá kola, výfuk vzadu, zpětná zrcátka na bocích auta, pedály v pořadí spojka-brzda-plyn a aby měli světlomety jen na střeše….je to zkrátka absurdní snad to ani nemůžou myslet vážně.

 4. Tomu Applu musí asi hodně téct do bot.
  Nevím, ale už jsem někde četl, že patentovat „tvar“ nejde.
  Ale Appl asi může všechno. Po Sony a jiných společnostech, by asi taky zasloužily nějaký „průvan“ v serverech s daty uživatelů. Alespoň by měli nějaký relevantní a smysluplné starosti.
  Ale kdyby Samsung, jako odpověď, razantně zlevnil, tak by to Apllu zaškodilo daleko víc.
  Uvidíme, jak to bude.

  • Už vím, tomu patentování tvaru se říká „průmyslový vzor“.
   Jako by si někdo patentoval kulatý kolo a od ostatních za to vybíral „desátky“.

 5. Hm.. Větší míru primitivismu bys jinde skutečne pohledal. Předně je třeba konstatovat, že Samsung (a jiní výrobci) kopíruje od Applu až se z něj (nich) kouří a kdo
  z heretiků to nevidí je buď zcela zaslepen
  jablečnou záští, nebo shůry nedostatečně
  zaplněn. Zlodějna prostě zůstane
  zlodějnou, což je všem třeba dostatečně o huby omlacovat. Kdo má jiný dojem, tomu lze
  doporučit, nechť si koupí ještě boty Adibas, k nim pěkné Ryfle a triko Plima, aby měl sérii plagiátů kompletní..

  • Tak pro slaboduche typu JIRI SOLC:
   http://imageshack.us/photo/my-images/690/lolapple.jpg/
   – jen aby bylo jasno, kdo od koho kopíruje. Jediny v cem je apple nejlepsi na svete, je vyuzivani nesmyslne americke koncepce „dusevniho vlastnictvi“. BTW: epl nic moc nevymyslel, vzdy jen vzal to co uz pred nim vymyslel nekdo jiny a vhodne to pouzil a rychle zapatentoval. Asi si zapatentuju 1 a 0, moc by me zajimalo jak by se k tomu ejpl postavil…

 6. Pro Jirku Solce:
  Ono to s tím kopírováním nebude tak černobílé: http://mobil.idnes.cz/apple-prohral-soud-o-design-tabletu-s-malou-spanelskou-firmou-p61-/iphone.aspx?c=A111103_005133_iphone_vok
  Mimochodem všiml jste si někdy že nejnovější iphone nápadně připomíná vzhledem zúženou Nokii N96? Tomu se prostě nevyhnete. Holt je právě něco moderní a líbivé a to něco se dá udělat jen omezeným počtem způsobů. Jinak vybrané podmínky jsou skutečně k pláči. Za pana Jobse Apple drtil konkurenci technologií, ale dnes je o tomto ohledu za ní a musí vypomáhat žalobami.

  • Já nevím, ale iPhone máme doma a že by to bylo néjaký inspirovaný? To by jsme mohli říci, že se iPhone inspiroval ikonkama třeba od Nokie nebo SE… 😀 S tou lištou ani nejde o inspiraci:-D ona pracuje v podstatě na stejným principu:-D iOS6 bude už určitě umět Live Wallpapers, Widgety na Lockscreenu a na ploše, která bude vytvořena:-D

   • Widgety u iOS 6 nebudou, páč by se Apple nevyhnul žalobám..
    a pokud by byly, tak je to pro Apple špatná, neboť se prosadil díky jednoduchosti a ta by se s widgety vytratila

 7. Apple nemá na poriadný konkurenčný boj, tak sa snaží konkurenciu vyradiť inak. Agresívne útoćí na svojho najväčšieho súpera Samsung. A toto nieje ani prvý a ani posledný raz. Už sa im podarilo na krátku dobu zastaviť predaj tabletov v Austrálii. Kiež by dali peniaze za právnikov do výskumu, možno vyvinú Iphone alebo Ipad ktorý za mi bude páčiť.

 8. Im neide o to ci su trapny. Im ide o peniaze a o znicenie konkurencie. Tieto informacie sa aj tak ku beznym uzivatelom nedostanu, takze pre vecsinu ludi su suverenna firma… osobne mam od apple len iPod a aj ten stoji za picu.

  ospravedlnujem sa za pekny vyraz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here