Andy Rubin vyvrátil spekulace o Google kamenných obchodech

0

google new logo

Zatímco ostatní dva velikáni, Apple a Microsoft, své první kamenné obchody již dávno provozují a v případě Microsoftu, který je v jejich počtu oproti jablečné firmě výrazně pozadu, jejich síť dokonce aktivně rozšiřují, tak Google s nimi, pokud vůbec něco, tak pouze zlehka experimentuje.

Minulý rok se k nim konkrétně nachomýtl při přípravě prodejny výhradně zaměřené na zařízení Androidem, kterou v Austrálii otevřel ve spolupráci s tamním operátorem Telstra. Menší stánky pak prosadil v některých větších nákupních center. Občas tak byly k vidění třeba čistě Chrome OS nebo Androidí expozice, přímo celé kamenné obchody věnované Chrombookům, Androidu a dalším Google produktům se ale nikdy nedostaly za hranici čirých spekulací.

V polovině ledna letošního roku to ovšem začalo vypadat, že se situace radikálně změní. Údajné informace o plánu na postavení sítě Google obchodů totiž nezávisle na sobě přinesla řada renomovaných webů, včetně wall street journalu, 9toGoogle, BGR a mnohých dalších.

Bohužel to však nejspíše zas dopadne, jako s loňskou spekulací o obchodu v Dublinu, tedy vyvrácením. V rozhovoru pro server AllThinsD totiž šéf Androidu, všem dobře známý Andy Rubin, na otázku o Google Obchodech uvedl, že nejenže Google nemá v této oblasti v plánu nic nového oznamovat, ale nemá ani dostatek zařízení, a to ani v Nexus programu, aby takový obchod zaplnil. Podle jeho osobního názoru navíc nemají v dnešní době kamenné obchody již smysl.

Samozřejmě, že slova jednoho člověka nemusí nic znamenat. Na druhou stranu jde o jednoho z nejdůležitějších lidí Googlu a tedy i člověka, který by měl případné obchody nejspíše na starosti.

A co Vy? Myslíte si, že by měly Google obchody smysl?

Zdroj: theVerge, allThingsD

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here