Androidí verze Baldur’s Gate: Enhanced Edition se zdrží kvůli problémům

3

baldurs-gate-enhanced-edition-android

Není žádným tajemstvím, že se vydání přepracované verze legendárního RPG Baldur’s Gate s podtitulem Enhanced Edition na počítače úplně nepovedlo. Ve srovnání s původní verzí doplněnou o fanouškovské módy totiž tu novou oficiální sužovala přemíra bugů a ani nový obsah nebyl dle slov mnohých kdovíjakou výhrou.

Podobná situace pak bohužel panovala i po vydání na iOS, potažmo konkrétně iPad.  Kromě bugů již známých z PC verze totiž na iPadu přibyly také problémy s odezvou a přesností dotekového ovládání, navíc zhoršenou přespříliš nízkou snímkovou frekvenci při lítějších bojích (viz recenze na IGN).

A bohužel to vypadá, že problémům se nevyhne ani stále ještě připravovaná verze pro Android. Jeden z jejích vývojářů totiž svém soukromém na twitteru uvedl, že při jejím vývoji narazili na problém se strukturou souborů, který by mohl vývoj výrazně prodloužit.

Konkrétní zdržení neuvedl, nicméně jak podotýká server droidgamers, tak ze zvolených slov to vypadá spíše na delší, řádově několikatýdenní zdržení.

Abychom ale nepřinášeli jen špatné zprávy. Zatímco na Androidu stále není dostupný ani díl první, tak již bylo potvrzeno, že se pracuje na portu i dílu druhého  – Baldur’s Gate II: Shadows Of Amn.

Zdroj: droidgamers, twitter

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here