Androidí uživatelé za hry utrácejí průměrně nejméně ze všech mobiních OS

0

Není žádným tajemstvím, že uživatelé mobilního operačního systému Andorid utrácejí na Google Play za hry průměrně méně, než jejich kolegové na konkurenčních mobilních platformách. Nicméně jak moc je tento fenomén patrný již úplně jasné není.

Naštěstí se ale čas od času objeví analytické společnosti, které provedou průzkum a vše nějak zjistí. A právě kvůli tomu, konkrétně díky společnosti EEDAR, se nyní můžeme podívat, jak jsou na tom uživatelé mobilních systémů v kontextu měsíčního utrácení.

Celých 45 % androidích uživatelů, tedy takřka dvakrát větší podíl  oproti konkurenčním platformám, neutrácí za hry na Google Play v podstatě žádné peníze. 36 % se pak průměrně vejde do 5$, pouhých 15 % zaplatí mezi $5 a $25 a jen 3 % utratí za mobilní hry průměrně více než $25 (450 korun).

V podstatě ze všech kategorií vyplývá, že zatímco nejvíce utrácejí uživatelé Windows Phone a uživatelé iOS jsou jen o trochu pod nimi, tak uživatelé androidích zařízení vydávají na mobilní hry podstatně méně. Samozřejmě, že jde jen o podíly, v absolutních číslech Android iOS dohání a s Windows Phone  se nedá ani srovnávat, nicméně i tak jde o zajímavý ukazatel.

Nutné je také podotknout, že tato statistika nutně neimplikuje, že uživatelé Androidu verzí. Příčinou je spíše větší množství zdarma dostupných her monteizovaných buďto reklamami nebo dobrovolnými In-App obchody.

Zdroj: pocketnow

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here