Androidí telefony a tablety půjdou propojit s PlayStation 4

0

playstation

Jak zajisté všichni ti z vás, kteří se alespoň trochu zajímají o digitální hry, již několik hodin vědí, tak Sony v noci na dnešek našeho času v New Yorku představilo novou generaci své herní konzole – PlayStation 4 (games.cz). Na tom samotném by samozřejmě nebylo z pohledu našeho serveru nic zajímavého, Sony se však rozhodlo, že si vezme inspiraci z konkurence a přijde s konceptem druhé obrazovky ke konzoli, který se již androdích zařízení dotýká.

Tak jako již před rokem představil Microsoft svůj Xbox SmartGlass, tak i Sony včera večer totiž představilo aplikaci pro chytré telefony a tablety s Androidem (a iOS), která bude sloužit k propojení s novou konzolí.

Konkrétně se počítá s tím, že přenosné zařízení půjde využít jednak při ovládání samotné konzole, například při prohlížení internetu nebo zadávání textu, tak i v samotných hrát, kupříkladu pro zobrazení inventáře v RPGčku nebo rychlého přehledu o aktuálních výsledcích ve střílečkách.

Osobně bych však nepočítal s tím, že dojde k integraci přenosného zařízení do her na nějaké hlubší úrovni. Spíše než s tím, s čím se můžeme setkat třeba u Wii U, bych tak očekával něco, jako u, již na začátku článku zmíněného, Microsoft SmartGlasses, tedy přinejlepším čas od času nějakou tu mapu.

Kromě toho by pak měla být aplikace schopná také streamovat obraz toho, jak na velké konzoli hrají vaši PSN přátelé. Samotné streamované hraní velkých her, třeba jako v případě handhaldu NVidia Shield nebo PS Vita, se na androidí zařízení bohužel neplánuje.

Aplikace by měla být dostupná současně se zahájením prodeje nové konzole a to pro všechny uživatele androidích (a iOS) zařízení, tedy i těch necertifikovaných PlayStation Mobile.

Zdroj: talk, androidauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here