Android ztrácí, nejvíce nových aplikací je pro iOS

7

Podle zjištění společnosti Flurry Analytics je nejvíce nových mobilních aplikací pro operační systém iOS. A i přesto, že pozice Androidu je stále silnější, podíl nových aplikací pro operační systém od Googlu naopak klesá.

V prvním čtvrtletí 2011 bylo pro Android určeno 36 % nových projektů (9 100), ve druhém čtvrtletí to bylo je 28 % (10 200). Ještě minulý rok podíl nových aplikací rostl, na konci roku 2010 dosáhl dokonce 39 %, tento rok naopak poměrně výrazně klesá. Jako důvod společnost uvádí větší rozšíření iPhonu, zejména v USA, kde ho začal prodávat i tamní přední operátor Verizon.  Druhým důvodem je velký úspěch tabletu iPad 2.

Horší výsledky může způsobovat také Android Market, který ztrácí na poli placených aplikací. Ty se prodávají jen velmi špatně a v některých zemích (například České republice) navíc vývojáři nemají možnost publikovat placené aplikace pro Android.

Data pro výzkum má společnost Flurry Analytics poměrně kvalitní, její služby totiž využívá 45 000 vývojářů ve více než 90 000 aplikací.

zdroj: blog flurry via lupa

7 KOMENTÁŘE

 1. No myslím, že tohle je účelová lež jako věž, je to stejné jako když Microsoft obhajuje neobhajitelné 🙂 iOS je sice fajn, ale už daleko překonaný Androidem a nůžky se budou rozevírat čím dál víc. Trh je rychlý jak střela. Applu se nedají upřít inovativní nápady, ale na poli operačního systému, update, vývoje a jeho flexibilitě a variabilitě tvrdě zaostává. Měl jsem v ruce snad všechno na poli mobilních telefonů, Android je jednoznačně budoucnost.

  • Android je buducnost, avsak je malo pravdepodobne, ze developer na nom nejako poriadne zarobi. Platene apps sa koli vysokej miere piratstva neoplati predavat (viem o com hovorim, sam mam par Android aplikacii). Jediny ako-tak uspesny model je free aplikacia s reklamou (prip. snad in-app payments). Piratstvo samozrejme je aj na iOS, ale podstatne menej rozsirene. To ze sa planuje viac iOS apps vidim celkom realne. Ja osobne momentalne tiez pracujem na iOS portoch mojich apps a hier, pricom vyvoj na Android som posunul na druhu kolaj…

   • Kecy v Kleci
    Vysoká míra pirátství na androidu?? To sis trochu potřísnil trencle. I ti největší piráti co by si na své pc nekoupili nic kupují v marketu. Kromě ruských serverů kde je vše je velký problém androidí aplikace sehnat. Podívej třeba na české warforum v androidí sekci to zeje prázdnotou. Kradou se možná velmi drahé aplikace jako autonavigace.
    Problémem je spíš to že ke každé placené aplikaci existuje množství aplikací zdarma nezřídka i lepších. Míra pirátství u apple je mnohonásobně vyšší.
    U androidu je docela problém že si dost často kupujete zajíce v pytli a lhůta na vrácení aplikace je příliš krátká.
    Velmi lituji lidi kteří si koupili třeba rom manager nebo juice defender. Tak jako mnoho ostatních naletěli na naprostou nepoužitelnou blbost defective by design.

    • Osobně taky radši hledám FREE aplikace, než nemít jistotu co kupuji, hlavně když na odzkoušení mám pouze 15 min.
     Tohle podle mě Google těžce pohnojil a doplácejí na to hlavně vývojáři.
     A ani bych se nedivil, kdyby ty grafy byly opravdu pravdivé.

     • Zásadním problémem je postavení software v široké škále možného řešení. Můžete postavit 2 programy FREE a placený z nichž ten FREE je defakto pouhým „Kriplware“ a o placených funkcích toho mnoho nepoví. Tento „Kriplware“ ovšem mnoha lidem může postačit. Chci li pouze mapy bez navigace tak nebudu pořízovat placenou verzi která umí i záznam trasy, geocaching a tubu dalších funkcí.Další možností je zkušební (trial) verze omezená časem nebo funkcemi po uplynutí času. Můžete třeba určít dva týdny plné funkčnosti po které se SW buď zamkne úplně nebo omezí některé funkce a zůstane nadále funkční jako ekvivalent k FREE verzi. Stačí pouze v marketu dokoupit klíč který placené funkce odemkne a je klid. IMHO takovýto SW mám nejraději neboť dá uživateli možnost zkusit si jestli placené funkce využije a jak fungují i to že i kdyby si klíč nekoupil a zůstane u FREE (omezené) tak může referovat známým. Mnohem delší čas k rozhodnutí než těch 15 minut je u tohoto velmi příjemné. Například PowerAMP, Sleep a další. Proč bych pirátil SW za 17.- Kč ? Ani sw do 200.- pro mne není problém pokud je opravdu užitečný. Jestli mám mobil s 4″ displayem a chci navigaci tak i těch 600.- za Sygic klidně dám. Bráška dosatal Garmin při koupi auta. Už jej nepoužívá. Když vezmu cenu special zařízení a cenu SW i s mapami do Android tak koupím SW do Android. U Android Já osobně nemám důvod „pirátit“. Kdyby touhle cestou šlo i video a hudba nechápu proč by se neprodávali. Co je rozumnější? Prodat 1000 kusů po 1000.- Kč nebo přes 200 000 po 100.- Kč Jednoduchá mtematika. V prvním případě získáte 1 milion a v druhém 20 milionu.

 2. …souhlasim s Mr.Ferdou. Pro mě ideální varianta byla u aplikace Cerberus. 7 dní na odskoušení jako free verze jen s opravdu nepatrným omezením a pak buď zaplatím, nebo se aplikace zamkne. Nepotřeboval jsem ani 2 dny abych zjistil, že cca 90 Kč je solidní cena za tak užitečnou aplikaci…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here