Android tablety budou v budoucnu disponovat rychlými starty

0

V těchto dnech probíhá v dalekém čísnkém Hong Kongu veletrh, na kterém významní čínští výrobci prezentují své nové produkty a vývoj ve výrobě. Na tomto veletrhu se objevila i společnost RockChip, která sebou přivezla procesor RK3288 v některých tabletech.

Na označení procesoru nic nepoznáte, proto si jej pojďme nyní společně přiblížit. Jedná se o čtyř-jádrový procesor,  který byl na výstavě poukázán bohužel o neznámém taktu. Tento procesor navíc spadá do rodiny ARM Cortex-A17.

Kromě toho, že jsme se dozvěděli, že tento procesor existuje, můžeme jej vidět i v akci. Jednomu z návštěvníků se povedlo zachytit tablet od společnosti RockChip, který by měl tento procesor obsahovat.

Jak můžete vidět, procesor je určen převážně pro tablety, přičemž užít jej můžete například na Chromium OS (systém Chrome, který nemusí projít certifikací Google).

Kromě Chromium OS procesor zvládá i systém Android, který můžeme vidět na videu po ukázání Chromium OS. Ten dokáže nastartovat za velice krátkou dobu – konkrétně se jedná o maximálně deset vteřin od zapnutí přístroje.

Pozitivní, kromě výkonu tohoto procesoru, je i rychlost uvedení procesoru do prodeje – první kusy zařízení s tímto procesorem by se měly na trhu objevovat již příští měsíc.

 

Zdroj: AndroidCentral

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here