Android Revolution – HTC Sensation ROM s přetaktováním na 1.56 GHz

3

Dnes si krátce představíme novou ROM pro HTC Sensation s názvem Android Revolution HD, kterou vytvořil člen XDA fóra s přezdívkou mike1986. Její hlavní předností je implicitně přetaktovaný procesor, který nově běží na taktu 1.56 GHz, což je o 30% více originálních 1.2GHz. Kromě procesoru se přetaktování dočkal i grafický čip, který nově běží na 320MHz namísto původních 266.6MHz.

Vylepšená by měla být i práce s pamětí RAM a správa baterie, která by nyní měla vydržet déle a to i při plném zatížení, kdy telefon využívá zvýšené maximální hranice taktu procesoru. Nechybí ani GPU+ patch pro lepší výkon ve 2D i 3D aplikacích a vylepšené drivery pro WiFi. Celkově tak podle ohlasů dostanete telefon s lepším výkonem a zároveň i lepší životností baterie a to už se podle mého názoru za námahu při flashování vyplatí.

Nakonec ještě doplním, že ROM je postavena na HTC RUU 1.45.401.2, tedy Androidu 2.3.4 s HTC Sense 3.0.

Graf ceny produktu HTC Sensation poskytuje server Heureka.cz

Zdroj & link ke stažení: XDA

 

3 KOMENTÁŘE

  1. frekvence je o Kernelu, ne o ROM :/ …Osobne jsem mel Android Revolution až na 1.9ghz a nepřišla mi nejak zvlašt rychlejší než stock ROM…

    • Vezmeme-li to do důsledků tak ROM je pouze název dané paměti.
      Vezmeme-li to z mého pohledu, pak jako ROM označuji celý balíček obsahujícíc „ROM“ (tj. „samotný“ Andriod (Dalvik, grafické prostředí)), i jádro, tedy balíček, který si na XDA můžete stáhnout ve vlákně Android Revolution.

      • Oka, v předchozí verzi této ROM byly OC kernely distribuovány odděleně od AR balíčku, tak to bylo myšleno…Nicméně nahodil jsem tedy novou 3.0.4 a opravdu je rychlá 🙂 Ono tech zákl. 1,2ghz plně stačí, ale na Stock kernelu je poměrně nešikovně řešen scalling frekvence, u AR 3.0.4 je nastaven více agresivněji, takže cajk 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here