Android pod útokem RuFraud malware

3

Společnost  Lookout Security, jejíž doménou je mobilní zabezpečení, upozornila Google na nový mallware nesoucí název RuFraud. Podle informací měl být malware implementován do dvaadvaceti aplikací. Tyto infikované aplikace se minulý týden objevily na Android Marketu, kde i přes rychlou reakci Googlu došlo ke čtrnácti tisícům stažení .

Škodlivý kód okrádá o velké částky pomocí prémiových SMS zpráv. Hackeři využili několik aplikací, ty zprvu lákaly na živé tapety ze série Twilight a poté bylo infikováno několik aplikací parazitujících na známých jménech, např. Angry Birds, Need for Speed a další. Samozřejmě se nejednalo o originální aplikace, nýbrž o jejich kopie od jiného developera. Útok byl směřován na Evropu a část Asie.

Infikované aplikace nejsou na první pohled k rozeznání, avšak lze je odhalit při akceptování práv, které vyžadují. Je jasné, že živá tapeta určitě nepotřebuje práva na odesílání SMS zpráv. V poslední době se mobilní operační systém Android stává mezi Hackery oblíbený a podobné útoky lze očekávat v budoucnu častěji.

Zdroj: AndroidCentral

3 KOMENTÁŘE

  1. Jasne ked skurveny Apple s MIcrosoftom robia všetko pre to aby android zničili. Jednoznačne za vačšiou malwaru je konkurence

    • Přesně! Za všemi útoky na Android stojí Microsoft a Apple! 😀 Dobře ty…
      Osobně bych to tedy viděl, ze strany těch tvůrců, na snadnou možnost výdělku…protože hodně lidí ty práva nečte 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here