Android PDK – vývojářská platforma pomáhající výrobcům hardwaru rychleji aktualizovat na novější verze

2

Ačkoliv se různí názory na to, o jak závažný problém jde, tak asi nikdo nezpochybňuje samotný fakt, že je míra fragmentace jednotlivých verzí Androida trochu vyšší, než by bylo úplně zdrávo. I ze strany Google se tak v minulosti objevilo pár pokusů o přinucení vývojářů hardwaru k rychlejším aktualizacím.

Jedním z takových největších a v době začátků také nejslibnějších byla Android Update Alliance, která bohužel nakonec nedopadla vůbec dobře a ani v USA, kde měla největší podporu, vůbec nic nezlepšila.

Google se naštěstí nevzdal a v relativní tichosti na Google I/O představil Android PDK (Platform Developer Kit) určený pro vývojářům hardwaru. Více méně jde o dokumentaci změn v aktuální nejnovější verzi z hlediska driverů, architektury a jiných částí systému, které by mohli vývojáře hardwaru potencionálně zajímat.

Kromě toho nabízí také poměrné zajímavý popis některých nízko úrovňových částí systému, díky čemuž je zajímavý i pro tvůrce komunitních ROM a amatérské zvědavce, kteří kvůli podobným informacím museli dříve rozpytvávat samotný zdrojový kód.

Počínaje příští verzí Androida, bude dostupný vždy dva měsíce před vydáním samotné finální verze. V případě Androidu 4.1 Jelly Bean je na stránkách kandroid.org/pdk dostupný až teď.

Doufejme tak, že jej výrobci hardwaru využijí a v případě příští verze budou již při jejím odhalením připraveni dodat alespoň drivery a jiné kritické součásti.

Zdroj: kandroid.org/pdk via androidandme

 

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here