Android Market se mění v Google Play

17

Google dnes všechny překvapil, když neočekávaně změnil službu Android Market na Google Play. Zatím jde jen o drobné změny, které se kromě názvu týkají jen vzhledu uživatelského rozhraní. V tuto chvíli bylo upraveno jen webové rozhraní play.google.com, aktualizace pro mobilní aplikaci Android Market by měla být vydána během několika následujících dnů.

Google se tak snaží všechny své služby týkající se multimédií sjednotit pod jednu doménu, která nebude tolik spojena s Androidem, jak tomu bylo doposud. V americké verzi Android Marketu jsou totiž ke stažení také filmy, hudba a elektronické knihy. Otázkou i nadále zůstává, kdy se tyto služby dočkají rozšíření do dalších regionů.

O doménách spojených s názvem Play jsme se poprvé dozvěděli před několika dny, kdy se objevili informace, že si je Google nechal zaregistrovat. Původně se však očekávalo, že půjde jen o internetové stránky týkající se nového Google tabletu.

Podívejte se také na zajímavé video, které Google ke příležitosti nové služby publikoval:

httpv://www.youtube.com/watch?v=GdZxbmEHW7M

17 KOMENTÁŘE

  1. Pod spojením „Android market“ se alespoň dalo něco představit. Na formulaci „najdi si to na pleji“ si asi moc nezvyknu 😀 

  2. „Android Market“ jasně říkal o co v něm jde.“Google Play“ je příliš všeobecný název bez přesnější specifikace.   

    •  Kdyby to byl alespoň „Google Play“, ale díky nějakému dementovi co umí perfektně překládat to je „Obchod Play“!! Nechutně odporná ikona a ještě horší název. Vrchol demence. Ono to krásně funguje, tak to vylepšíme … Chce se mi zvracet, kdyby šel v idiotském „OS Android“ alespoň přejmenovat zástupce dle přání …

  3. „Android Market“ jasně říkal o co v něm jde. „Google Play“ je příliš všeobecné a nepříliš konkrétní označení. R. 

  4. Dobrý den, mám tablet Toshiba Folio 100 a nejde mi tam nainstalovat android market. Je tam Toshiba market,ale tam jsou jen některé aplikace. Prosim, poraďte. R.

  5. Po poslední aktualizaci sw Xperia Lt 18 přestala fungovat navigace sygic. Ani po továrním resetu nejsem schopen nainstalovat navigaci, která je legálně koupená.

  6. Mám ho automaticky v mobilu nejde mi odstranit a nemohu se z něj odhlásit..Žere mi akorát kredit!!Jak se mám odhlásit nebo ho odstranit?Prosímo poraďte..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here