Android má 46% v UK, v Německu dokonce nadpolovičních 61%

0

O tom, že Android vlastní největší podíl mezi chytrými telefony téměř v každé alespoň trochu vyspělé zemi světa (třetí svět žije stále Symbianem) asi není třeba nikterak pochybovat. V USA se o tom pochybovat dokonce ani nedá, přeci jen, odtud máme takřka měsíční informace o přesném rozdělení trhu.

Občasné informace poté prosákly i ze Spojeného království, u ostatních zemí Evropy se ale dalo po většinu času jen hádat. Nyní se ale podařilo získat informace z jednoho z největších evropských trhů – Německa. A rovnou mohu říci, že výsledky byly více než překvapivé.

Oproti Anglii, kde Android poměrně stabilně již hezkých pár měsíců osciluje kolem 45%, zde zelený robot poměrně ostře dominuje a to dokonce nadpolovičním podílem – 61%. Ačkoliv se to nemusí zdát jako až zas tak obludný rozdíl oproti Anglii, tak je třeba vzít v úvahu, že ještě rok zpátky zde Android obsazoval pouhých 17.1%.

A díky na úkor koho Android rostl? Inu, z největší části to byl samozřejmě Symbian, který opravdu strmě  dolů, trochu tomu pomohl i RIM a poměrně překvapivě i iOS. Ten konkrétně v Německu padl za poslední rok z 27.1% na 21.9%.

V kontextu těchto čísel poté začne leckdy až směšná snaha Applu o zakázání prodeje zařízení od Samsungu v Německu najednou dávat smysl. Přeci jen, tento lví podíl Androidu zde nemá na svědomí ani HTC či LG, ale právě Samsung se svými modely Galaxy S  a Galaxy S II.

Zdroj: telegrapg.co.uk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here