Android je nejen mezi mladými uživateli více „cool“ než iOS

7

V USA proběhl zajímavý průzkum mezi uživateli různých věkových kategorií, který měl zacíl ukázat, jak populární jsou operační systémy Android a iOS. Dotazovaným byla kladena jednoduchá otázka: hot or not?

A velmi překvapivé jsou výsledky, protože téměř ve všech věkových kategoriích je více „cool“ Android než iOS. Operační systém od Googlu dokonce zvítezil také v kategorii mladých uživatelů starších 18 let. 53 % mladých řeklo, že Android je „hot“. Když bylo předmětem dotazu iOS, odpovědědělo kladně jen 51,4 % dotazovaných.

Jediná kategorie, kde byl úspěšnější operační systém od Applu, jsou lidé starší 66 let. Zde iOS získalo 46,8 % kladných hlasů, zatímco Android jen 41,4 %.

Ačkoliv je průzkum zaměřen pouze na USA, jde o zajímavý důkaz, že populace uživatelů iPhonů a iPadů stárne a mezi mladými je oblíbenější Android. Důvodem mohou být nesrovnatelně větší výběr při nákupu nového zařízení, nižší cena i více možností přizpůsobení.

Kompletní výsledky tohoto průzkumu naleznete zde (anglicky).

via pa

7 KOMENTÁŘE

  1. Co to je za blbost? Jak stárne… Mobilní ios je skoro stejně starý jako android a mluvíme tu o produktech, které jsou cca 5let staré. Za tu dobu nezestárne ani pes.

  2. Ano ja tomu rozumim a vidim to v rodine. Mati, ktera ma 65 let se szila s iOS a prisel ji jednoduchy. ( vyuziva email, whatsapp, G+, Google navigaci atd.nema jen na volani a sms ) Je spokojena a vubec nema problem, ze nejaka priloha nejde ulozit, ze z te ci one aplikace nejde na nejake siti smazat fotka atd.. Ono ji to totiz ani nenapadne, ze by to mohlo jit a vubec mohla to chtit! Navic si nejakym spatnym klikem neprenastavi nastaveni mob.. Svete divse ovlada ho i nase babicka 86 let. Za to s Androidem meli problemy i kdyz mati jej zvladala, ale byly. Za to synovec 12 let tak nejak obcas koukne po Apple jako, ze je cool, ale radeji Android – muze to ci ono, nema problem se systemem… Takze pruzkum je dle meho relevantni, iOS pro mene zdatne uzivatele DUCHODCE a Android pro zbytek. Jen doplnim, vcera jsem potreboval v terenu udelat neco z prilohou email a na tabletu s iOS jsem byl v pasti. Nakonec jsem vzal ONE X s Android a udelal to. Tim nechci rici, ze ten nebo onen system je lepsi. Kazdy ma svoje a muze se zalibit nekomu jinemu dle jeho jeho potreb.

  3. Android je víc cool, zítra to řeknu páťákům a oni zahoděj ajfony a poběžej si koupit eldžíčka s androjdem. Jak vás majitelé Androidů lituju. Připomínáte mi třeba fanoušky Slavie, celej život čuměj nenáviděný Spartě do vejfuku a pořád si ve svý nekonečný malosti musej něco dokazovat. A stejně budou na věky jen závistivá DVOJKA i kdyby s e rozkrájeli a vyhráli padesát titulů v řadě.:-D Moc rád to tady čtu a jen se uchetávám jak se pořád porovnáváte s tím strašným, nikým nekupujícím a nevím jakým ajfonem. Řiká se, co mi není rovno, potom je mi …. Tak se s tím … pořád tedy nesrovnávejte ne? 😀 Že by taky nízký sebevědomí a potřeba si neustále něco dokazovat?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here