Android je na 67% nových chytrých telefonů prodaných v Evropě

1

Zatímco tablety s Androidem se probudily teprve nedávno a mají tedy potenciál pro růst tržního podílu stále ještě poměrně veliký, tak u klasických telefonů již situace není tak jednoduchá. Za poslední tři roky rostl jejich podíl raketovým tempem, což se samozřejmě začalo v poslední době projevovat. Podle určitých indicií to konkrétně vypadá, že jejich denní přírůstek dosáhl kulminačního bodu a jeho růst se kompletně zastavil.

A informace o zastavení růstu se ozývají i z jiných míst. Podle včerejší zprávy analytické agentury KantarWordlPanel je například v Evropě 67% prodaných nových chytrých telefonů vybavených Androidem.

To na první pohled vypadá jako velké číslo dokazující růst, nicméně již v září byl tento podíl úplně stejný. Dá se tedy říci, že za poslední dva měsíce nedošlo k žádnému růstu podílu Androidích zařízení v Evropě.

To samo o sobě samozřejmě není vůbec špatná zpráva. Růst podílu nemohl být již z principu nekonečný a i 67% je krásné číslo. Vyvstává však otázka, jestli zastavení růstu nebude následováno propadem. Právě tento měsíc byla totiž představena nová generace Windows Phone 8, která, kdyby nic jiného, přináší poměrně svěží a na rozdíl od iOS a Androidu neokoukaný koncept.

Jak to nakonec dopadne je samozřejmě velká neznámá, jedno je však téměř jisté. Články o tom, jak Android vyrostl za pouhý rok z 50.9% na 67.1% jsou již minulostí.

Zdroj: Kantar, eurodroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here