Android je jen laciná náhrada za hloupý mobil, tvrdí šéf marketingu v Apple

8

S tím, jak se blížilo představení dlouho očekávaného modelu od Samsungu, Galaxy S4, přitvrdili někteří zástupci Apple ve své kritice. Podle šéfa marketingu Phila Schillera je Android dokonce obyčejnou, levně dostupnou náhradou za hloupý telefon. U tohoto tvrzení však nezůstal a pustil se do otevřené provokace.

apple_silver

„Slyšeli jsme, že Samsung představí tento týden Galaxy S4 s operačním systémem, který je prakticky rok starý. Zákazníci budou muset čekat na aktualizace.“ Phil Schiller

Kritika ze strany Applu, tedy hlavního konkurenta Samsungu je pochopitelná. Zatímco nový Samsung se dočkal svého představení, Apple svůj nový iPhone pravděpodobně předvede až na podzim. To samozřejmě znepokojuje investory. Apple se tak snaží nejen uklidnit investory, ale i ukázat, že nový iPhone bude minimálně stejně dobrý jako Galaxy S4, ba dokonce lepší. V takové časové prodlevě však může přijít Apple o dost potenciálních zákazníků. Ti stávající si zřejmě na nový model klidně počkají.

Phil Schiller odkázal také na studie, které tvrdí, že uživatelé iOS jsou spokojenější než uživatelé Androidu. Můžeme vidět, že Apple v poslední době čelí zvýšenému tlaku ze strany Samsungu. Uvidíme, zda Samsung nebo Google na tyto silná slova zareagují.

 Poznámka redakce (Petr Houška): Na druhou stranu se musí uznat, že s provokací mířenou na aktualizace měl Phil Schiller bohužel poměrně pravdu. Zatímco zařízení od Applu, jsou v naprosté většině pořád na nejnovější verzi OS, tak u Androidu se na update mnohdy ten rok opravdu čeká.

Zdroj: reuters via: smartmania

 

8 KOMENTÁŘE

 1. Ono s temi aktualizacemi je to sice bohuzel pravda, ale na druhou stranu skoro s jakkymkoliv (2.1 a vys) androidem je stale mozne stahnout skoro každou aplikaci, kdežto U iphone velka cast aplikaci, hlavne tech stahovanejsich podporuje s kazdou aktualizaci jen nejnovejsi firmware. Takze to nuti uzivatele stahovat aktualizace i treba pro starsi iphone, kde maji ty aktualizace za nasledek zpomaleni telefonu, a tak uzivateli nezbyva, nez si koupit novy.

  • Ámen, je to pravda, iOS6 je na 3GS už nepoužitelný… a hlavně to žere baterku jak DRAK!!! Ale hlavně že android je hloupý… přitom iOS je 5 let starej

 2. Menší problém Apple si stěžuje na špatné aktualizace, ale S4 příjde s nejnovějším 4.2.2 který je možná tři měsíce starý a ne 1 rok, jak zde proklamuje pan Schiller. Zároveň chci poukázat na to, že od iPhonu 4 je jejeich design prakticky neměnný a také zde nejsou žádné zásadnější inovace, které třeba představil Samsung. Samozřejmě, že každý je nevyužije, ale je to zajímavé zpestření a některé z nich se mohou hodit.

 3. A
  páni z Californie si zase nevidí do držky! 😀 Náhrada za hloupý
  telefon… Škoda že teda i blbý rok starý SGS3 umí 3x víc věcí jak ta
  chytrá věž iPhone5 😀 Sem zvědavej, kolik toho do podzimu z SGS4
  ukradnou, aby se tomu telefonu alespoň vyrovnali. Android že je rok
  starý? Verze 4.2.2. vyšla před měsícem, iOS se aktualizuje velkou
  aktualizací jednou za rok, systém jako takovej je stejnej 5 let…. A
  poslední 3 roky si pamatuju jen jak po aktualizaci na nový iOS iPhone v
  podstatě co se baterie týče zabil (vlastní zkušenost) a museli přijít
  minoritní opravy FW… Už aby byl Podzim… jak já se těším na
  srovnání:-D

  Mimochodem, třeba jen Google už i snižuje ty zálaty 2.3.3 – 7 to je 4 opravy a byli dost cítit, ICS mělo 3 a spoustu telefonu vlastně 4.0.1 a 4.0.2 ani nemělo, a Jelly Bean má po dvou u 4.1 i 4.2 a samotná JB přinesla tolik novinek, co iOS za posledních 5 let ne!

 4. Ano, je to pravda, „Android je jen laciná náhrada za hloupý mobil“ ale „Iphon je jen drahá náhrada za hloupý mobil“, hádejte co si koupím… 😉

 5. Cim dele Android mam a pouzivam, tim vice zacinam premyslet nad tim, ze si poridim nejake jablko :). Ono stejne – google se za pul roku rozhodne, ze vyvoj Androidu ukonci a bude po prdeli :).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here