Android 4.4 KitKat pro Galaxy S4 unikl na internet

1

Budoucí dostupnost Androidu ve verzi 4.4.2 KitKat pro Samsung Galaxy S4 byla dlouho diskutovaná a očekávaná, přesto nejistá. Nyní se však naděje všech majitelů mohou vyplnit. Na internet unikla testovací verze firmwaru pro zmíněný model.

S4-KitKat

Testovací verzi zveřejnil server Sam Mobile spolu s návodem, jak ji do telefonu nainstalovat. Přidal však také upozornění, že se nejedná o oficiální verzi, kterou představil výrobce, proto veškerá rizika při instalaci nese uživatel. Stejně tak bylo do článku vloženo celé album screenshotů zachycujích nový software.

Testovaný firmware s označením I9505XXUFNA1 je určen pro mezinárodní verzi a byl vydán pro testování 2. ledna 2014. Podle Sam Mobile došlo k některým změnám, ty však nejsou tak výrazné, jako by mohlo být v budoucnu nové Magazine UI. Nejvýraznější změnou je užití bílé barvy pro ikony notifikační lišty, která působí mnohem lépe. Ke zlepšení došlo i co se výkonu týká. Zařízení mírně, avšak znatelně, zvýšilo svoji výkonnost, což se projevilo i ve výsledcích benchmarků.

Samsung zapracoval i na landscape módu, kdy je v tomto režimu zlepšena možnost psaní, oproti předchozím verzím. Na obrazovku zamčeného zařízení byla přidána ikona fotoaparátu pro snazší spuštění. Oficiální dostupnost je odhadována na přelom února a března, s rychlostí jakou je však vydávána česká lokalizace pro mobilní telefony a tablety od Samsungu, je dost dobře pravděpodobné, že se u nás objeví až na začátku léta.

Screenshot_2014-01-10-08-24-25

Zdroj: Sammobile

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here