Android 4.3 má problém s aplikacemi, které sledují schránku

0

Nexus 4 Android 4.3 JB

Vedle celé řady novinek, jako například podpory nízkoenergetického spojení přes Bluetooth, nového OpenGL 3.0 nebo funkce TRIM (en), přinesla aktuálně nejnovější verze Androidu, 4.3 Jelly Bean, i několik nepříjemných problémů. V dřívějších článcích jsme konkrétně již popsali třeba nefunkčnost některých bluetooth klávesnic a celou řadu menších chyb na Nexusu 4. A dnes se podíváme na další problém, tentokráte týkající se klasické schránky, sloužící ke kopírování dat mezi dokumenty.

Nemusíte se bát, schránka jako taková na Androidu 4.3 Jelly Bean bez problémů funguje. Problém nastává pouze v případě, že je v telefonu nainstalovaná aplikace, která z nějakých důvodů schránku sleduje a využívá k tomu oficiální komponentu ClipboardManager, konkrétně volá její metodu addPrimaryClipChangedListener. V takovém případě přestává na nejnovějším androidu schránka korektně fungovat a v případě pokusu o vložení dat do libovolné aplikace, dojde k jejímu pádu.

Naštěstí pro uživatele není aplikací, které by sledovaly schránku, moc. Převážně jde o méně rozšířené nástroje na pokročilou práci se schránkou a některé lepší klávesnice.

Dobrou zprávou také je, že v Google už o problémů ví a dokonce mají i řešení. Aktuálně se tak, stejně jako v případě již zmíněného problému s bluetooth klávesnicemi, čeká pouze na vydání opravné aktualizace.

httpv://www.youtube.com/watch?v=2N1PlwYJJFQ

Zdroj: AndroidPolice, Code.Google

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here