Android 4.0 ICS a novinky v zabezepečení

2

Android 4.0 ICS a jeho zabezpečení, jak to vlastně je? Starší Androidy si konkurenti dost dobírali a to právě díky zabezpečení, které bylo nedostatečné. Google se rozhodl udělat hackerům přítrž a Ice Cream Sandwich přináší mnoho novinek v oblasti zabezpečení.

První novinkou, kterou si představíme je kódování dat. To oceníme především tehdy, ztratíme-li mobilní telefon. Android 4.0 ICS a programy, u nichž toto zabezpečení nastavíte budou totiž odolávat dokud nezadáte správné heslo nebo identifikační číslo. Bez hesla nebude možné udělat ani wipe, jedinou možností pak bude hard reset, který vrátí telefon zpět do továrního nastavení, smaže tedy všechna Vaše data.

Další neméně významnou novinkou v zabezpečení je ukládání dat v paměti RAM na různé náhodné pozice (adresy), což ztěžuje a částečně i zabraňuje případnému nechtěnému čtení. Technologie zabezpečující tuto službu se nazývá ASLR (Address Space Layout Randomization) a dosud ji můžeme najít ve Windows  7, MacOSx nebo u iOS (od verze 4.3).

Rozpoznání tváře, to je jedna z věcí, o které se ve spojitosti s Androidem 4.0 ICS mluví nejvíce. Jistě je to velmi užitečná věc, když si můžete odemknout Váš mobil pomocí tváře, nicméně spekuluje se o tom, zda půjde toto zabezpečení oklamat třeba fotkou. A co když použijete make-up nebo se oholíte a technologie obličej vyhodnotí jako neshodující se? Potom jednoduše zadáte heslo a mobil se aktivuje, resp. odemče.

Za předpokladu, že zadáte špatné heslo, vyskočí varovné okénko, toto okénko si však můžete nastavit i s vlastním textem. Je jen na Vás, jak této funkce využiteje.

Zdroj: AndroidCentral

2 KOMENTÁŘE

  1. To rozpoznávání obličeje se mi dost líbí. Co se týče té fotky, jedna aplikace umí rozpoznat fotku, a nepřihlásí Vás. Takže myslím že google snad toto přidal taky, když jde o bezpečnost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here