Android 3.2 Honeycomb na ASUS Eee PC

4

Operační systém Android nalezneme v poslední době téměř ve všem. Ve většině případů jde ale stále o menší gadgety, případně telefony a tablety, tedy spíše menší zařízení postavená na nějakém ARM procesoru.

Samozřejmě tu také začali vznikat různé poloprofesionální projekty s portací androida na x86 platformu, většinou ale skončili buďto neúspěchem anebo se zasekli maximálně na telefonní verzi 2.3.7, díky čemuž byly stejně na notebocích relativně nepoužitelné.

Nyní se to ale s vydáním kompletních zdrojových kódů změnilo a objevil se projekt přinášející plnohodnotný tabletový Android 3.2 Honeycomb na x86 platformu, konkrétně speciálně na řadu netbooků ASUS Eee. A ačkoliv zatím není úplně vše vychytáno a občas některé aplikace končí pádem, tak ty nejdůležitější věci jako Android market a WiFi fungují.

Pokud tak máte zájem port ozkoušet, tak si stáhněte a nainstalujte program UNetbootin pomocí kterého následně nahrajete image staženého systému na SD kartu. Tu stačí už jen vložit do netbooku, nabootovat z ní a je hotovo.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ZBl7QMKedFY

Graf ceny produktu Asus EEE 1011PX-BLK110S poskytuje server Heureka.cz

Zdroj: x86android, pha

4 KOMENTÁŘE

  1. neviem čo ma spoločné vydanie zdojových kodov Androidu 4.0 s hacknutím androidu 3.2 Honeycomb ale ok. Použiteľné to nebude, kedže google nikdy zdrojove kody nikdy neuvolnil, su ziskane len reverznym inžinierstvom. Ale s ICS svitá na lepšie časy pre všetkých

    • Právě že hodně. V daném balíčku byly kromě zdrojovýcho kódů 4.0 i (sic ne úplně kompletní) zdrojáky 3.2.

  2. No…né že by se mi to jako androiďákovi nelíbilo… Ale to LCDčko by u mě asi hodně trpělo a po čase by asi bylo hodně osahané 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here