Android 2.3 Gingerbread

3

Google si pro nás připravil Vánoční dárek v podobě nové verze operačního systému Android, tentokráte bude mít tematické označení Gingerbread, jméno bylo zvoleno velmi vhodně, jelikož perníčky patří k Vánocům.

Momentálně ještě nejsou známy výhody a vylepšení ve verzi 2.3. Můžeme se jen domnívat, že systém bude rychlejší, bude podporovat rozlišení Wide XGA (1366×768), streamování hudby z PC přímo na Vás telefon, či snad Google spustí obdobu hudebního Apple store pod názvem Android Market music.  Tyto informace potvrdí nebo vyvrátí blížící se datum uvedení nové verze Androida.

Momentálně byli potvrzené následující údaje. Pro majitele první generace Androjdových telefonu nejsou příliš příznivé, ale vývoj jde stále rychleji kupředu. Tedy minimální hardwarové požadavky u verze 3.0 jsou procesor 1 GHz s operační pamětí 512 MB a displej o velikosti 3,5 palce a vyšší.  Minimální požadavky systému naznačují nové možnosti systému. Mezi již potvrzené vylepšení patří: podpora WebM video přehrávání a vylepšené funkce kopírování a vkládání.

Upgrade na verzi 2.3 bude zdarma. A bude záležet jen na výrobcích telefonů, jak rychle zvládnou přizpůsobit Android pro svá zařízení. Technicky zvládnou tento systém telefony Nexus One, HTC Desire, Samsung Galaxy S či Motorola Droid X.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here