Americký soud ukončil patentový spor mezi Applem a Motorolou, ani jedna strana nebyla schopná prokázat škodu

0

Ačkoliv se to nemusí u nás v Evropě kvůli daleko více medializovanému Samsungu zdát tak tím původním patentovým nepřítelem Applu je a alespoň na americkém kontinentu vždy byla Motorola. Právě ta totiž v roce 2010 jako jedna z prvních zažalovala Apple a zažehla tím od té doby nepřetržitou patentovou přestřelku.

Stejně jak soudní spory začínají, tak naštěstí čas od času i končí a občas poměrně překvapivě i výhrou pro zákazníka. Ano, ne pro jednu nebo druhou stranu, ale pro zákazníka. Jedním takovým případem za všechny je i původní spor Motoroly a Applu, který americký soud ukončil tento týden.

Podle soudce nebyla ani jedna strana sporu schopná prokázat jakoukoliv peněžitou škodu. Spor byl tak ukončen výsledkem, že nikdo nebude nikomu nic platit a nedojde k žádnému zákazu prodeje zařízení druhé strany. Kromě samotného verdiktu soudce také na adresu Applu uvedl, že by již neměl zdržovat federální soud v případě, že není ani schopen prokázat škodu větší než $1.

Pomalu to tak začíná vypadat, že ačkoliv rozum stále nedostávají technologické společnosti a zákonodárci s mocí ovlivnit patentové právo, tak alespoň soudci ano. Podobný výsledek měl totiž obdobný spor minulý měsíc, u kterého se soudce dokonce vyjádřil ve smyslu, že je ze sporem frustrován.

S trochou štěstí se tak situace ještě párkrát zopakuje, ani jedna strana sporu nezíská žádné peníze a všichni jen tratí na soudních výdajích a platech právníků. A pak jim jednou možná i dojde, že je to celé šílenost a měli by se raději zaměřovat na samotné produkty.

zdroj: theVerge, ac, pha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here