Americké a britské tajné služby sledují uživatele mobilních aplikací

0

NSA (The National Security Agency – Národní bezpečnostní služba) sledovala hráče Angry Birds a dalších her i aplikací. Sbírání informací o uživatelích chytrých telefonů se tak již dostalo i do tajných služeb bojující proti terorismu. Týká se to kromě americké NSA také britského GCHQ (The Goverment Communications Headquarters – Vládní komunikační velitelství) – sídlo na obrázku níže.

GHCQ

A co vlastně potřebovaly tajné služby o uživatelích vědět? Zaměřovaly se na místo jejich pobytu, pohlaví, věk, ale i sexuální orientaci a politické preference. Vyplývá to z britských tajných dokumentů z roku 2012. S touto informací přišly deníky The New York Times a The Guardian, které je získaly přímo od bývalého pracovníka NSA Edwarda Snowdena.

NSA

Tyto sledovací praktiky nejsou nic neobvyklého. Právě Edward Snowden, což je bývalý počítačový expert americké rozvědky, poskytl minulý rok informace, které vedly šokujícímu odhalení. Média totiž informoval o protiteroristických programech, ve kterých se monitoruje telefonická i elektronická komunikace po celém světě. Cílem NSA pak bylo sledování, a to po dlouhá léta, německé kancléřky Angely Merkelové. Nicméně bychom měli o sledování mluvit i v přítomném čase, jelikož není úplně jasné, zdali informace o uživatelích neshromažďují i nyní. Je to velice pravděpodobné.

Čím chytřejší zařízení používáme, tím se pro nás stává nebezpečnějším.

Zdroj: AndroidAuthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here