Amazon představil Amazon Fire TV

0

amazon_fire_tv

Včera ve večerních hodinách společnost Amazon představila nové zařízení do své rodiny Fire. Tentokrát se jedná o zařízení k televizi, které se velice podobá na Apple iTV.

Uvnitř zařízení nalezneme čtyř-jádrový procesor a grafiku, 2GB operační paměti a WiFi kartu. Celé zařízení běží na systému Android a HTML, kvůli zjednodušenému portování aplikací na zařízení.

Aplikace

Platforma je velice otevřená a na trhu je nová. Ačkoli je velice pravděpodobné, že Amazon se bude snažit tlačit všechny aplikace do svých appstorů, právě otevřenost by měla napomoci vývojářům s vývojem jejich aplikací pro toto zařízení.

V této době si můžete na Fire TV přehrát bezproblémů hudbu či spustit video, což Vám dovolují aplikace, které jsou již nyní k dostání na Appstore Amazonu (konkrétně se jedná o HBO Go, Netflix, Vimeo, TuneIn a další služby).

Proměna v herní centum

Pouštěním videií a přehráváním hudby ovšem zábava nekončí. Zařízení má vcelku vysoký výkon a ten umožní si zahrát nějakou tu základní hru. S Fire TV tedy Amazon představil ještě speciální ovladač, který je určen právě pro ovládání her na Fire TV.

Jednou z her, která momentálně na Fire TV běží, je Minecraft, který byl speciálně upraven pro toto zařízení. Dále se mluví o hrách Asphalt 8 a Příšerkách s.r.o, přičemž nabídka her by se nyní měla rapidně rozrůst.

amazon-fire-tv-game-controller

Kde lze Amazon Fire TV zakoupit?

Amazon Fire TV lze v těchto chvílích zakoupit jen na americkém Amazonu a to za cenu 99 dolarů. Samozřejmě nesmíte zapomenout na ovladač k tomuto zařízení (na ovládání her), který stojí dalších 40 dolarů. Bonusem je ale to, že k ovladači dostanete poukázku na 10 dolarů do herního centra.

Kdy bude toto zařízení dostupné i v Británii a Německu, se prozatím neví.

 

Zdroj: ph

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here