Allwiner oznámil svůj první osmijádrový procesor

0

allwiner a80 octa

Čínský Allwiner se stává další společností, která vstupuje na trh s osmijádrovými mobilními procesory. O oznámeném čipu Allwiner A80 Octa toho ale zatím víme jen velmi málo, záhadou zůstává například typ použitých jader, maximální takt či grafický čip.

Výrobce oznámil, že jeho procesor využívá technologii big.LITTLE od ARM, takže očekáváme použití dvou typů jader – čtyř výkonných a čtyř úsporných – mezi kterými bude přepínáno podle momentální potřeby. Tuto technologii už používá Samsung ve svých procesorech Exynos 5 Octa, ale v případě Allwineru A80 by měla existovat možnost spuštění všech osmi jader najednou.

V prvních zařízeních by se mělo nové osmijádro objevit do konce letošního roku. Už nyní je jasné, že k hlavním zákazníkům budou patřit méně známí čínští výrobci smartphonů a tabletů, ale zatím se neodvážíme odhadovat, kolik zaplatíme za nejlevnější zařízení s procesorem Allwiner A80 Octa.

Allwiner patří mezi čínskými výrobci procesorů k poměrně zavedeným značkám. Hlavním rivalem na poli levných čipů je taiwanský MediaTek, který představil své osmijádro MT6592 už v červenci.

zdroj: Liliputing via Gizchina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here