Alcatel oficiálně představil své chytré kulaté hodinky

0

  Alcatel OneTouch Watch Alcatel OneTouch Watch1

Společnost Alcatel na veletrhu CES představila své vlastní řešení chytrých hodinek, svým okrouhlým tvarem se chystají konkurovat chytrým hodinkám od Motoroly a LG.  Na první pohled vzhled připomíná chytré hodinky Moto 360, avšak o tyto se nejedná. 

Chytré hodinky od Alcatelu nabídnou 1,22″ displej, jenž je zabudován do elegantního kovového rámečku. Pod displejem se skrývá řada senzorů od akcelerometru, výškoměru, gyroskopu, kompasu až po snímač tepové frekvence. Vyjma práce s daty z jednotlivých senzorů, zvládnou hodinky zobrazovat notifikace z Androidů či iOS zařízení, dále pak přes hodinky bude možné ovládat multimediální aplikace na vzdáleném zařízení.

 

Alcatel pro své hodinky vyvinul vlastní operační systém, který momentálně hodinkám umožní multiplatformní propojení. Avšak do budoucna bude tento systém zaostávat za Android wear, který má již dnes značnou podporu komunity, kdy aplikace třetích stran přibývají jak na běžícím páse.

Po designové i hardwarové stránce vypadají hodinky velmi dobře, o úspěchu či neúspěchu zařízení na trhu však rozhoduje cena. Ta byla u chytrých hodinek od Alcatelu stanovena na příjemných $149. Hodinky se objeví na pultech obchodů v průběhu března se čtyřmi různými variantami náramků.

 

Alcatel-OneTouch-Watch

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here