Akcie HTC padají – obavy z prohry soudních sporů

1

Důsledky nedávno prohraného soudního sporu HTC proti Applu na sebe nenechaly dlouho čekat a již teď hodnota akcií HTC navzdory velmi dobrým hospodářským výsledkům pomalu klesá. Jenom za poslední den to bylo pro zajímavost o 4%. Důvodem je poměrně veliký strach z možné absolutní prohry soudních sporů a následného nuceného zastavení vývozu HTC telefonů do Spojených států. Je sice pravda, že takovýto scénář je až ta nejhorší varianta a i v případě prohry HTC by pravděpodobně spíše došlo k mimosoudnímu vyrovnání, ale i tak to není nemožné.

Analytik Daniel Chang se k případu vyjádřil takto:

“We expect HTC’s share price to be volatile in the next 12 to 18 months due to these lawsuits,” “Longer term, the cost of Android phones is likely to rise gradually and impact either market share or margin.”

 

„Očekáváme, že cena akcií HTC bude kvůli probíhajícím soudním řízením velmi nestálá a to v příštích 12 až 18 měsících.“ „V delším horizontu tak pravděpodobně vzrostou náklady na Androidí zařízení, které se projeví buďto v maržích anebo v cenách pro koncové zákazníky.“

Na druhou stranu si je nutné připomenout, že HTC nedávno koupilo firmu S3, která před nedávnem již Apple v soudních sporech porazila.

Zdroj: bloomberg

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here