Adobe představil sadu Touch Apps – Photoshop Touch a další

1

Adobe dnes na své konferenci Max nepředstavil pouze nové verze Flash 11 a Air 3, ale i novou sadu Touch aplikací určenou pro Honeycomb tablety. Půjde o lehce zjednodušenou sadu dospělých desktopových creative aplikací, dočkáme se tak Photoshopu, Collage, Proto, Kroel a i Debutu.

Photoshop touch bude, jak jistě většina z Vás správně hádá, takovou odlehčenou verzí velkého desktopového photoshopu. Všechny základní schopnosti mu ale zůstanou, budete schopni spravovat vrstvy, měnit jejich režim prolnutí, upravovat úrovně, a další. Pro nováčky bude obsahovat přehledné videotutoriály (eng videopředstavení).

Collage bude jednoduchá aplikace na vytváření moderních moodboardů, jednoduše řečeno půjde o aplikaci, ve které si budete moci hezky uspořádat obrázky, doplnit je textem a zaznamenat tak téměř jakékoliv myšlenky (eng videopředstavení).

Další aplikace s názvem Proto nabídne jednoduchou tvorbu wireframů a designových prototypů. Aplikace bude poměrně často využívat různorodých gest a celkově by měla být velmi jednoduše použitelná a naučitelná. Poměrně hezky působí i integrovaný generátor designéry oblíbeného textu Lorem Ipsum (eng videopředstavení).

Předposlední aplikací Creative balíku pro Android bude, prozatím pouze ve formě internetové služby existující, aplikace Kuler. Jednoduše řečeno půjde o nástroj na tvorbu barevných témat, kromě ručního vytváření budete moci využít i automatické vyextrahování z libovolného obrázku (eng videopředstavení).

A naposled byla představena i rozhodně zajímavá aplikace Debut. Ta bude takovým propojítkem mezi samotnými aplikacemi a Adobe Creative Cloud, Google images a Flickrem. Kromě toho nabídne i možnost rychlého prohlížení a přidávání poznámek (eng videopředstavení).

A nakonec to nejlepší, celý balík bude dostupný již na začátku listopadu a to za, alespoň dle mého názoru poměrně hezkou cenu $10 (180 kč) za aplikaci, celkově tak za $50 (900 kč) v případě že byste chtěli celý balík.

Zdroj: androidpolice, blog.adobe

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here